Uspávání netbooku

Ahoj.

Mám pár problémů s uspáváním a vypínáním netbooku. Mám Lenovo Ideapad S12 ION, kde je wifi Broadcom BCM4312 802.11b/g LP-PHY (rev 01). Když chci netbook uspat, snaží se, ale v zápětí se hned probudí. Začalo se to stávat už ve Fedoře 16 od kernelu 3.2.0 (poslední 3.1.9 ještě uspával bez problému) a v 17 to trvá. Dá se to sice obejít tím, že přepnu HW vypínač wifi a pak se uspí, ale je to dost otravné. Hlásil jsem to do bugzilly https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=791149, ale nikdo si toho moc nevšímá. Nemáte někdo páky na zapáčení, aby na to někdo mrknul? Podle komentářů je to údajně zapnutým bluetoothem, ale u mně softwerové vypnutí nepomáhá. BTW co s takovým bugem, který trvá v další verzi? Mám u něj verzi aktualizovat na nejnovější, u které se to stává?

Další problém se týká zavírání víka. Donedávna se mi netbook po zavření poslušně uspal (tuším, že ještě i v F17), ale teď dělá, jako by nic, jen zhasne. Přitom v gnome-tweak-tool vidím, že nastavení lid-close action je ‘suspend’ a totéž vidím i v dconf-editoru v org.gnome.settings-deamon.plugins.power v lid-close-ac-action a lid-close-battery-action. Nevíte kam ještě mrknout? Předpokládám, že když zhasíná, tak zavírací čidla správně fungují.

Poslední problém se týká vypínacího tlačítka. Zvykl jsem si na vypínání a restartování přes vypínací tlačítko. Pak mě totiž vůbec nepálilo, jestli vývojáři gnome volbu vypnout schovali :slight_smile: Problém ovšem je ten, že se to začalo chovat tak, že to systém rovnou vypne bez dotazu. Nastavil jsem tedy v org.gnome.settings-deamon.plugins.power hodnotu button-power na interactive v naději, že to bude ono. Bohužel se ale stane to, že se dotaz krásně zobrazí, ovšem stroj se stejně začne okamžitě vypínat. Je to bug nebo vlastnost? :slight_smile:

Předem díky za nápady a podněty.

K druhému problému ještě doplním, že acpi_listen zaznamená událost zavření a otevření netbooku korektně a v /etc/UPower/UPower.conf mám nastaveno IgnoreLid=false. Předpokládám, že nikde jinde není co nastavovat.

Problem je, ze uspavacich problemu je strasne moc. Casto z nejruznejsich duvodu.

A děje se tohle všechno opravdu jenom mně?

Me uspavani na F16 nefungovalo kuli grafice GMA500, na F17 se sice uspi, ale pri resume nenabehne obraz - stale problem s GMA500. Sam o sobe se netbook ale neprobouzi. Funkci pri zavreni vika jeste muzu zkusit.

Jen hlásím, že poslední problém je aktuálně vyřešen. Zřejmě se to stalo včerejší aktualizací acpid na 2.0.16-2 z updates-testing a já to zaregistroval až teď. Zmáčknu vypínač a systém se slušně zeptá, cože to chci udělat.

Ještě opravit tu reakci na zavření a bude to skoro bezchybné :slight_smile:

Spuštění uspávání po zavření víka už po přechodu na kernel 3.5.0 také funguje.

Ohledně znovuprobuzení po uspání jsem přišel na obejití problému spuštěním příkazu:

su -c 'echo disabled > /sys/devices/pci0000\:00/0000\:00\:06.0/power/wakeup'

Jen mě trochu vadí to pouštět po každém restartu ručně. Kam by bylo nejlepší dát nějaký skript, aby se to po startu systému provedlo automaticky?

Nevim co to je za PCI zarizeni, ani jestli by se to spis nemelo poustet jen pred uspanim, ale /etc/rc.d/rc.local to jisti.

Je tam USB kontrolér

00:06.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP79 OHCI USB 1.1 Controller (rev b1)

na kterém je interně napojený bluetooth.

/etc/rc.d/rc.local vytvořím a zkusím…

No chvilku mi trvalo, než mi došlo, že na začátku souboru musí být

#!/bin/sh -e

a že soubor musí být spustitelný, ale už to funguje. Díky.