Úprava instalace v příručce

Ahoj,

vzal jsem si na sebe task Doplnění Fedora Media Writeru do kapitoly Instalace a odstranění Fedora LiveUSB Creatoru..

U toho jsem se začetl do instalace a přijde mi, že pokud je to určené uživateli, tak tu je příliš mnoho technických informací.

Upravil bych příručku instalace následně tak, aby byla instalace co nepřímočařejší a uživatel nemusel číst nebo přeskakovat pasáže které pro většinu nejsou IMHO tak důležité.

Navrhuji tyto změny:

• uklidit někde bokem (nějaká podstránka) podporované architektury
  • získání instalačního media - zrušit vypalování úplně, vyhodit zmínky o Linux marketu - IMHO nikdo CD/DVD nevypaluje a nebude si je kupovat. Nahradil bych ho právě částí o Media Writeru.
  • kontrolu sha taky uklidit bokem do nějaké podstránky

Jaké jsou Vaše názory?

Se změnami souhlasím. Kompletní výčet všech podporovaných architektur mi přijde pro typického čtenáře zbytečný. Navíc je zastaralý. Třeba i686 mezi primární architektury už nepatří. Také bych odstranil nebo hodně pozměnil část o tom, jestli má uživatel použít 32 bitovou nebo 64 bitovou verzi. Dnes 32 bitovou verzi používá naprosté minimum uživatelů, navíc s Fedorou 29 se bude podporovat pouze pro 32 bitového knihovny v 64 bitovém systému a 32 bitové instalace budou úplně na odchodu.

Souhlasím s vyhozením objednávky DVD nebo vypalování. Opět: dělá to dnes velmi malé procento lidí. Maximálně bych to tam zmínil jednou větu, že je to pořád možnost, která funguje, pokud někdo preferuje instalaci z DVD.

Stejně tak s sha. Dnes to dělat Media Writer automaticky. Je podporovaný na všech systémech (Windows, macOS, Linux…). Kdo si chce stáhnout ISO samostatně a zapsat na USB disk jiným nástrojem, si asi poradí i s ověřením staženého obrazu.

BTW ty minimální požadavky bych zvedl alespoň na 2 GB RAM. S 1 GB RAM je to vůbec na hraně běhu, natož abychom se bavili o nějaké rozumné použitelnosti.

S tou minimiální konfigurací jsem čerpal tady: https://docs.fedoraproject.org/f28/release-notes/welcome/Hardware_Overview.html

Ale povýším to na 2 GB.

To se ale myslím týká Fedory obecně, takže třeba bez desktopu nebo s nějakým minimálním. Workstation, o které je příručka primárně, potřebuje minimálně ty 2 GB. Nebál bych se tam ani uvést, že k optimálnímu běhu jsou třeba alespoň 4 GB.