Úprava instalace v příručce


#1

Ahoj,

vzal jsem si na sebe task Doplnění Fedora Media Writeru do kapitoly Instalace a odstranění Fedora LiveUSB Creatoru..

U toho jsem se začetl do instalace a přijde mi, že pokud je to určené uživateli, tak tu je příliš mnoho technických informací.

Upravil bych příručku instalace následně tak, aby byla instalace co nepřímočařejší a uživatel nemusel číst nebo přeskakovat pasáže které pro většinu nejsou IMHO tak důležité.

Navrhuji tyto změny:

  • uklidit někde bokem (nějaká podstránka) podporované architektury
  • získání instalačního media - zrušit vypalování úplně, vyhodit zmínky o Linux marketu - IMHO nikdo CD/DVD nevypaluje a nebude si je kupovat. Nahradil bych ho právě částí o Media Writeru.
  • kontrolu sha taky uklidit bokem do nějaké podstránky

Jaké jsou Vaše názory?


#2

Se změnami souhlasím. Kompletní výčet všech podporovaných architektur mi přijde pro typického čtenáře zbytečný. Navíc je zastaralý. Třeba i686 mezi primární architektury už nepatří. Také bych odstranil nebo hodně pozměnil část o tom, jestli má uživatel použít 32 bitovou nebo 64 bitovou verzi. Dnes 32 bitovou verzi používá naprosté minimum uživatelů, navíc s Fedorou 29 se bude podporovat pouze pro 32 bitového knihovny v 64 bitovém systému a 32 bitové instalace budou úplně na odchodu.

Souhlasím s vyhozením objednávky DVD nebo vypalování. Opět: dělá to dnes velmi malé procento lidí. Maximálně bych to tam zmínil jednou větu, že je to pořád možnost, která funguje, pokud někdo preferuje instalaci z DVD.

Stejně tak s sha. Dnes to dělat Media Writer automaticky. Je podporovaný na všech systémech (Windows, macOS, Linux…). Kdo si chce stáhnout ISO samostatně a zapsat na USB disk jiným nástrojem, si asi poradí i s ověřením staženého obrazu.

BTW ty minimální požadavky bych zvedl alespoň na 2 GB RAM. S 1 GB RAM je to vůbec na hraně běhu, natož abychom se bavili o nějaké rozumné použitelnosti.


#3

S tou minimiální konfigurací jsem čerpal tady: https://docs.fedoraproject.org/f28/release-notes/welcome/Hardware_Overview.html

Ale povýším to na 2 GB.


#4

To se ale myslím týká Fedory obecně, takže třeba bez desktopu nebo s nějakým minimálním. Workstation, o které je příručka primárně, potřebuje minimálně ty 2 GB. Nebál bych se tam ani uvést, že k optimálnímu běhu jsou třeba alespoň 4 GB.