Upgrade z FC5 na F7 přes internet (bez DVD mechaniky)

Zdravím, chtěl bych upgradovat Fedoru Core 5 na Fedoru 7. Ovšem nemůžu nikde najít návod jak to provést bez DVD s Fedorou 7. Dá se to nějak provést přímo z Fedory 5, tedy provést upgrade z internetu? Za jakýkoliv návrh budu vděčný =)

Zdravím též.

Zkuste se podívat na wiki.fedora.cz, jestli není uveden.

Nevím, k čemu je dobré updatovat systém bez média. Dle mého názor je vždy vhodné mít médium se systémem. Update nemusí vyjít úplně podle představ a instalovat znovu F5, když chci F7, je poněkud zbytečný krok. Pokud update selže, můžete pak naistalovat F7. Update z F5 jsem absolvoval, ale nebyl zrovna echt (už v F5 jsem měl problém s různými repo a update nepomohl). Doporučuji stáhnout DVD s F7 jako plán B. :wink:

Na wiki jsem samozřejmě hledal =) Nejsem jeden z těch co se ptají místo hledání :wink: Bohužel jsem se dopátral pouze upgradu z média. Neříkám že to tam není, možná jsem to jen nenašel. Ale hledal jsem dost.

Je mi jasné, že upgrade nemusí vyjít úplně podle představ, ale s tím jsem ochoten se smířit =) Jde o mechaniku. Stroj na kterém chci provést upgrade jí nedisponuje a to mi dosti znepříjemňuje život a preferuji před instalací nějaké jiné mechaniky instalaci přes internet. Proto se ptám jestli toto možné je. Osobně si myslím že snad nic nebrání tomu aby to šlo, jestli to doopravdy jde a jak už jsem bohužel nezjistil.

Zkoušel jsem se taky trošku po tom poohlédnout a na http://docs.fedoraproject.org/install-guide/f7/en_US/sn-which-files.html jsem našel možnost, jak upgrade provézt. Bohužel je k tomu potřeba nějaké bootovací médium. Uvádějí CD nebo USB obraz, kterým byste mohl nabootovat a upgrade provézt.

Nijak podrobněji jsem to ovšem nestudoval.

Hm vídím že moje logika opět slaví úspěch =) USB boot =) Díky za nakopnutí.

Jde aktualizovat i primo pres yum ze spusteneho systemu!
http://fedoraproject.org/wiki/YumUpgradeFaq
Je to vhodne ale jen pro ostrilene hochy :).

No já nejsem zrovna nováček (profík ale rozdoně taky ne =))
jinak díky moc, už to sice nepotřebuju, ale hodí se mi to vědět do budoucna.

Takže ještě jednou dík chlapi za pomoc.

Mrkni sem: http://www.brandonhutchinson.com/Upgrading_Red_Hat_Linux_with_yum.html