upgrade to FC 12

čau kluci (: !
tak som išiel upgradovať konečne na novu fedoru,všetko zbehlo vpohode ale po rešterte keď sa spuštala anaconda nastal problem.Hlasilo to že nevie dobre rozpoznat všetky diskove oblasti, či obdobnu blbost ktora sa tyka povedal by som fstabu.
neviem nepamatam s itu hlašku presne, ak bude treba hodim to sem ,mohi by ste sa mi zatial pls pozret na ten fstab?


UUID=ceef4deb-fa3d-4632-8709-5b6f1cc1758e /                       
ext3    defaults        1 1
UUID=06521cf9-58b0-4fc1-9d52-fde962d789f5 swap                    
swap    defaults        0 0
tmpfs                   /dev/shm                tmpfs   defaults        0 0
devpts                  /dev/pts                devpts  gid=5,mode=620        0 0
sysfs                   /sys                    sysfs   defaults        0 0
proc                    /proc                   proc    defaults        0 0

tym prvym styro mriadkom teda nerozumiem,v archu-u nic take vo fstabe neni…
diky!

prvni 4 radky je uplne to same co /dev/sda1 / … . Fedora akorat misto /dev/sda1 da UUID disku. To ti napriklad zarucuje, ze pokud si prehodis disky na sbernici tak ti je vzdy pripoji spravne (normlane kdyz zmenis poradi tak se ti zmeni i pismenka v dev).

ahaa,sikovne…
no ta chyba je proste ze nastala neocakavana situacia a ze to bude asi bug… pise…
:frowning: …co s tym mam robit??

Ahoj, upgradoval jsem z 11 na 12 pres preupgrade. Po restartu to hodi hlasku:
chyba pri povolovani odkladaciho zarizeni
etc/fstab na oddilu urcenem pro aktualizaci se neodkazuje na platny odkladaci oddil.

Muzete prosim poradit kde se co stalo a jak to napravit?

Dekuji.

ano presne tak to bolo aj umna…
ta hlaska sa ale zmenila na bug potom co som sa hral s fstabom ,no potom som ho nahradil zalohou

Nevim o co presne jde, ale zrejme se spatne identifikuje swap. Swap neni pro start a beh systemu nutne potreba, takze kdyz ho ve fstab zakomentujete, nebo smazete, tak by system mel nastartovat normalne.

aj podlamna to bude swap ,ale nepomohlo ani zakomentovat 3. a 4. riadok spolu ale bo iba 3. z mojho fstabu uvedeneho vyssie.
Nemoze to byt zato ze ked som spustal preupgrade bol tento swap aktivny a teraz mu bud chyba alebo nanho nejako nevie pristupit? …neviem :frowning:

Ten fstab vypada tak jak si ho sem uverejnil?
Ty radky by nemeli byt zalomene.
takto:
UUID=ceef4deb-fa3d-4632-8709-5b6f1cc1758e / ext3 defaults 1 1
UUID=06521cf9-58b0-4fc1-9d52-fde962d789f5 swap swap defaults 0 0

Diky Covex, bylo to ono, stacilo zakomentovat swap a uz se to chytlo. Jses genius :slight_smile:

Tak si ten swap ale zase potom vytvor a pridej do fstab, jinak budes mit treba problemy s nedostatkem pameti.