Upgrade kernel 586 na 686

Dobrý den, pri instalacii Federoa 6 sa mi stane, ze obca mam nainstalovany kernel 586, obcas 686. Nerozumiem, od akych balicko v to konkretne zavisi, instaloval som viac krat Fedora 6, a raz sa mi to padi tak, raz onak, Viete mi poradit zaruceny postup, ktory balicej treba nakliknut,aby sa hnes instalvoal kernel 686?
Totizto mal som velku havariu. Po zisteni, ze mam instalovany kernel 586 miesto 686, som apostupoval nasledovne. Odinstalova som 586 prikazok yum remove kernel.i586 a naslende som instaloval yum install kernel.i686 z livna repozitara. Ptom som instaloval nvidia ovladace z livna repozitara prikazom yum install k-mod atd podla prirucky. Vsetko ok, potom som spravil restart pocitaca a v polozke Grub som videl uz len moju windows particiu, proste linux sa stratil. Nastartoval som windows, spustil total comander , mam plugin na prezeranie linux particii a videl som uz len particiu /boot a roor particiu uz nie. Potom som nastartoval PC v zachrannom rezime a po pokuse o primontovanie do /mnt/chroot/ sysimage, jednoducho som tam nic nemal.
Tak som zacal instalovat od zaciatku a podarilo sa mi nainstalovat hned kernel.i686, ale ani sam neviem ako. preto by som prosil, ako ihned nainstalvoat z DVD kernel 686 a tiez aj postup, ako bezpecne upgradovat kernel z 586 na 686, ked sa nahodou instalacia Fedory podari ta, ze sa nainstaluje kernel 586.

Dakujem

Já jsem tu změnu provedl takhle:

su
yum install yum-utils
yumdownloader kernel-$(uname -r).i686
rpm -Uvh --replacefiles --replacepkgs kernel-$(uname -r).i686.rpm

Více info je tady: http://fedoraproject.org/wiki/Bugs/FC6Common

No me prijde “bezpecnejsi” ten zpusob, ktery jste popsal:

yum remove kernel.i586
yum install kernel.i686

nez:

rpm -Uvh --replacefiles --replacepkgs kernel-$(uname -r).i686.rpm

Obe reseni maji stejne problemy. Nejlepsi je to delat z rescue CD a pres chroot.

covex:
“Obe reseni maji stejne problemy”

mozes napisat ake ??

V momente kdy date remove kernel nebo replace files, na disku zmizi kernelu “pod” rukama moduly. Pokud kernel nektery modul bude potrebovat bud ho nenajde (pripad remove) nebo najde pro jinou architekturu (–replace). V obou pripadeh skonci bez potrebneho modulu. Vysledky muzou byt ruzne, nemusi se stat nic, nebo muze dojit k zamrznuti. Do rebootu jste na vratke zidly. Pravdou je, ze vyhoda replace files je, ze mate vetsi nadeji ze pri pristim bootu, uz bude mozne nastartovat aspon novy kernel. Nevyhoda je, ze uz asi nikdy neodinstalujete ten i586 kernel.

ok …

tekze cez rescue a chroot /mnt/sysimage. ale ako?
1.remove a install ?
2.replace ?

Pokud to delate pres rescucd pak bych jednoznacne prefedoral remove a install. Jak jsem psal - pri replace vam v databazi zustane pravdepodobne jako rpm 586 tak 686 a 586 uz asi nikdy neodinstalujete. Nevim to jiste, nezkousel jsem to, ale remove a install bude v tomto pripade zcela legitimni cesta, protoze dany kernel se v tu chvili nepouziva. Nastartoval se ten z CD.

Tohle byl prece problem pouze v dobe, kdy existovala jen jedna verze kernelu. Ted uz je v updates nova verze kernelu. Po instalaci staci stahnout kernel pro spravnou architekturu a doinstalovat paralelne k prvnimu kernelu. Nova verze se uz nebude tlouct se starou.

Tak jsem v rescue provedl remove a install, zda se, ze v poradku, akorat mi v nabidce grubu zustaly jen winxp…linux tam neni, jak ho tam mam doplnit? zkousel jsem bez vysledku reinstalaci zavadece grubu: http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:fc6grub … Ted prohledavam forum, zatim jsem nic nenasel, o grubu je tu toho spousta, tak kdyztak poradte nejake klicove slovo prosim. Momentalne bezim na Ubuntu liveCD, tak jsem z toho nesvuj, dost mozna jsem i neco prehlid, tak se popr. nezlobte.

Ted jsem nasel:
WARNING: Back up your /boot/grub/grub.conf before removing your only kernel,
especially if you have a non-Fedora OS listed there too. Normally, grubby
refuses to remove the only kernel entry, but if you have other OSes, it will
remove it, and then it won’t find a template to base the new entry on when you
reinstall the kernel.
(https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_bug.cgi?id=211941)
Zel ja zalohu nemam.

No a co zazalohovat to, co mate a zkusit si vyrobit novy grub.conf? Jestli jde jenom o to tam pridat zaznam pro Fedoru, tak by to nemel byt takovy problem…

Macky

zkusil jsem pridat do grubu.conf:
title Fedora Core (2.6.19-1.2911.6.4.fc6)
root (hd0,4)
kernel /vmlinuz-2.6.19-1.2911.6.4.fc6 ro root=/dev/VolGroup00/LogVol00 rhgb quiet
initrd /initrd-2.6.19-1.2911.6.4.fc6.img

pri bootovani mi to vypsalo:
Error 15: file not found

A skutecne mate v adresari /boot soubory “vmlinuz-2.6.19-1.2911.6.4.fc6” a “initrd-2.6.19-1.2911.6.4.fc6.img”?

V mem pripade se jedna o soubory “vmlinuz-2.6.19-1.2911.fc6” a “initrd-2.6.19-1.2911.fc6.img”. Dale bych navrhoval zkusit zadat celou cestu tj. /boot/ + nazev souboru.

Macky

Děkuji za odpovědi.

To nemusíte číst, můj dotaz je až na konci :): Ty soubory tam opravdu byly, ani zadání celé cesty nepomohlo… Zkoušel jsem aktualizovat DVDčkem FC6 a vybrat “vytvořit nový zavaděč”, což mi nahlásilo, že instalační program nenašel nějaký svazek (teď jsem zapomněl, co přesně hlásil) a že nový zavaděč nemůže být vytvořen. Zajímavé je (alespoň pro mě), že když jsem to aktualizoval s DVDčkem FC5, tak to proběhlo v pořádku - vytvořil se mi funkční GRUB, ale zas se nenačetl se systém (s jakousi hláškou o kernelu), tak jsem ještě aktualizoval s FC6 a už to běží…

Ale na co bych se chtěl zeptat je, jestli někdo použil úspěšně/neúspěšně v linux rescue - yum remove kernel.i586 a yum install kernel.i686. Myslím, že se mi to dobře naistalovalo (alespoň žádné chybové hlášky nebyly), ale pak jsem měl ty peripetie s GRUBem.

Vy ste teda kardiochirurg…

Macky

Priznam se ze jsem ten kernel prehazoval nekolikrat ale asi ani jednou pres zachranny mod. Podle toho bugu co jste odkazoval je s tim tento neprijemny problem…chjo.

ako ihned nainstalvoat z DVD kernel 686

Po nabootování DVD napsat “linux i686” (a odentrovat…)