Upgrade Fedory 20 na 21 vzdáleně [VYŘEŠENO]

Zdravím, mám takový dotaz ohledně upgradu Fedory na hardwaru, ke kterému nemám fyzický přístup (no dobře, mám, ale nechce se mi tam :-)), takže ideálně přes ssh.
1. klasika, není co pokazit

sudo fedup --network 21 --product=nonproduct

2. po stažení je nutný restart s výběrem upgradu v GRUBu, to půjde udělat asi nějak takto https://fedoraproject.org/wiki/GRUB_2#Setting_default_entry
3. je nutné po upgradu udělat restart, co jsem se dočetl na internetu, na systém se nedá v průběhu upgradu přihlásit přes ssh, takže si člověk v logu neověří, že upgrade proběhl úspěšně a nemůže ho poté restartovat, protože se na systém nedostane.

Je nějaký postup, který přehlížím, nebo má někdo nějaký tip, nejlépe vlastní zkušenost, jak se s tím vypořádat? Nebo je lepší to neřešit a udělat upgrade přes yum?

Díky za případné odpovědi.

Upgrade jsem delal na dvou strojich lokalne.
Teoreticky nevidim duvod proc by se to neprovedlo nadalku pres fedup.
U mne to probehlo v poradku.
Pak jsem jen smazal par baliku z fc20.

Hmm, mě jde hlavně o třetí bod, jak udělat restart při dokončení upgradu, když se nedá na PC vzdáleně přihlásit. To je teoretický i praktický důvod, proč nevím jak to udělat na dálku.

Zdravim

Nejsem si ted 100% jisty, uz je to par tydnu, ale tusim ze po upgradu (bod 3) se mi system sam rebootoval a najel pak do F21. Nemel by byt problem si to overit v nejake virtualce.

kuku.mp3

Co si pamatuji tak reboot proběhne automaticky.
Přes SSH uděláš update stroje. Pak fedup. Pak manuálně přes ssh reboot a budeš čekat nějaký pátek (než se provede upgrade, po něm se autorebootne a nabootuje do fc 21). Pak se jen přihlásíš do fc21.

Tak asi to budu muset vyzkoušet nanečisto, jelikož u vzdáleného upgradu přes fedup nikdo nebyl schopen na internetu vyřešit, jak systém po upgradu vzdáleně restartovat. Nezbývá, než doufat, že to s novým fedupem fakt není nutné a restartuje se to samo. Doufal jsem, že tady někdo měl zkušenost s tímto :slight_smile: vyzkouším a pro budoucí referenci dám vědět.

Takže vyzkoušeno. Musím vývojáře Fedory pochválit, evidentně se od posledních verzí FedUpu poučili a z mé strany by to chtělo příště méně hledat problémy, kde už nejsou!
Změna výchozí hodnoty v GRUBu už není nutná, upgrade systému po restartu z Fedory 20 je na ve výchozí hodnotě označen, takže naběhne rovnou upgrade.
Restart po upgradu už taky není nutný, opravdu se od novějších verzí FeduUpu udělá sám.

Takže jsem hned dokonal i update serveru, celková operace asi 10 minut, downtime necelých 6 minut. Takhle jsem si to ani ideálně nepředstavoval, paráda :slight_smile:

Osobne pouzivam fedora-upgrade, ten aktualizuje cely system za chodu nakonec ho rebootu a je to. Zadne prostoje a zatim to vzdy fungovalo.

Jojo, toho scriptu jsem si byl vědom (pro zájemce https://fedoraproject.org/wiki/Upgrading_Fedora_using_yum#fedora-upgrade), ale i ručně přes ten yum by to byla schůdná alternativa, jelikož ten server se skládá z minima balíčků a žádných repositářů třetích stran, takže by to asi bylo bez jediného problém a downtime serveru nebyl nijak důležitý, takže offline update přes fedup nevadil ničemu.

fedora-upgrade je jen skriptem zapsany proces aktualizace pres yum, ktery ma vicemene osetrene vsechny ty “co se musi udelat pred a po”. Bohuzel musim rict, ze pri aktualizaci pres fedora-upgrade F20->F21 jsem zazil nejednu neprijmenou chvilku. Je mi az trapne rikat, ze to je kvuli systemd, ale je to bohuzel pravda. systemd proste pri updatu pada z nejruznejsich duvodu a vysledkem je ze se modlite aby aktualizace aspon dobehla (jeste ze yum/rpm zatim na systemd neni nijak zavisle) a pak stejne system musite vyresetovat natvrdo. Je to dost o nervy.