Upgrade FC5

Zkouseli jste nekdo upgradovat na FC5 pomoci CD? Nabidne mi to aktulizaci, ale bohuzel pak vyplivne hlasku ze neumi disk pripojit coz muze byt zpusobeno tim, ze disk neni naformatovan. A ja rozhodne nechci novou instalaci, chci jen aktualizovat.

Upgrade na FC5 asi nebude jednoduché řešení, někde jsem četl (teď nevím kde) že ho nedoporučují ani autoři Fedory, a to díky mnoha změnám v systému. Takže je doporučena čistá instalace.

Ano, v poznamkach k vydani je toto napsano, upgrade jsem ale provedl uspesne. Az jsem se divil ze to bylo v podstate bez komplikaci. Uvidime co se provaly casem.

Me se teda upgrade moc nevydaril, problem s nvidii se da lehce vyresit pomoci navodu ktere uz na internetu jsou,

nefunguje mi ale amarok “Chyba na sběrnici (neplatná adresa) (SIGBUS)”

taky mi nejde modul pro lirc_atiusb - pri kompilaci “has no member named ‘owner’”

do tretice mi system ani nevytvori jsX u joysticku.
#dmesg
usb 3-2: configuration #1 chosen from 1 choice
input: Thrustmaster Thrustmaster force feedback wheel as /class/input/input2
input: USB HID v1.10 Joystick [Thrustmaster Thrustmaster force feedback wheel] on usb-0000:00:10.1-2

Vse z toho v FC4 pred upgradem slo naprosto v pohode. Kdyz by nekdo umel poradit s jakymkoli z techto problemu, budu moc rad.

Reseni modulu pro lirc_atiusb bych mel

staci zakomentovat
/.owner = THIS_MODULE,/
v lirc-0.8.0/drivers/lirc_atiusb/lirc_atiusb.c

pak
make clean
make
make install

Reseni : nefunguje mi ale amarok “Chyba na sběrnici (neplatná adresa) (SIGBUS)”

nechtel jsem tomu venovat moc casu, ale pomohlo presunout .* z ~ a uz to jede… nejake nastaveni nekde bylo tedy spatne.

Pro vytvoreni js0 staci

modprobe joydev