upgrade F11 - F18

Zdravim, mam trochu problem, “zdedil” jsem server s nainstalovanou fedorou 11 (Leonidas), je mozny nejaky bezbolestny upgrade na vyssi verzi? Chtel jsem ho updatovat, ale zjistil jsem ze repositare pro starsi verze jsou prazdne. Bezi na nem i nejake RAID pole, ftp a plno uzivatelu, tak se mi nechce cely system znovu nastavovat. :frowning:

Obávám se, že se tomu ale nevyhneš. Upgrade z 11 na 18 přímo není možný, pokud si nechceš tedy zadělat na víc problémů, než s čistou instalací a znovunastavením. Já osobně, když bych zdědil takový server, bych ho holt nainstaloval znovu. Je lepší zaprvé vědět jak funguje, a zadruhé to mít víc pod svou kontrolou.

Druhá možnost je nechat server jak je a chodit kolem něj velkým obloukem, aby se náhodou “nekousl”, ale asi sám tušíš, že to není nejlepší řešení a jen oddalování problému.

No já bych spíš šel do RHEL nebo CentOS. Když je to tedy server…

Diky za rady, toho jsem se obaval. Ten server zatim bezel bez problemu.
Bezi na nem i info-net a chtel jsem ho vic uzivatelsky rozsirit o nejaky redakcni system (joomla), jenze ten vyzaduji vyssi verzi PHP tusim ze >5.2 a ja tam mam 5.1.
Asi bude nejlepsi reseni, nechat to bezet tak jak je a premistit info-net na jiny stroj.
Pockam az vypadne nektery z disku a pak to preinstaluju cele.

Asi takle - aktualizovat to pujde, ale rozhodne ne primo. Repozitare starych verzi Fedory jsou stale k dispozici, ale uz na adrese http://archive.fedoraproject.org/pub/fedora/linux/releases/ takze staci zmenit repozitare a pak POSTUPNE po jedne upgradovat pomoci yumu na dalsi verze a vzdy po prechodu vyzkouset a doladit co nefunguje. Samozrejmosti je ovsem zaloha puvodniho serveru.

Dalsi moznosti je to preinstalovat na CentOS odpovidajici verze - nevim ovsem ktery to je, ani jestli ten je jeste podporovan, pak by konfigurace mohli zustat 1:1.

OVSEM, pokud tam chces cokoli tak deraveho jako Joomla, pak jinou nez posledni verzi nema smysl. Na server s jakkoli kritickymi aplikacemi bych ovsem nikdy neco jako joomla primo nedal. To je koleda o problemy.