Update Windows 10 mi zlikvidovalo Fedoru

Dobrý den,
v pátek jsem updatoval Windows 10 a dopadlo to tak, že už nenabůtuju Fedoru (na stejném disku, jiná partition). Černá obrazovka a na ní prompt GRUBu. Kupodivu Windows 7 na sousedním disku zůstalo funkční.
Co teď s tou Fedorou? Rád bych alespoň vytahal data, ale když natáhnu Knoppix z USB čudlíku, tak se mi ta Fedoří pártyšna nepřipojí. Ale v Gparted ji vidím. (je to lvm pv). Právě stahuju instalačku Fedory (spin XFCE), v bláhové naději, že s tím obnovím zavaděč. Tedy, pokud toho není v čudu více.
Myslíte, že se to dá nějak opravit bez přeinstalace celé Fedory? Nerad bych zlikvidoval i Wokna.

Podle všeho to rozbije jen GRUB, takže by měla pomoct jeho obnova.

No, tak nepomohla, ono to bylo jasné už když jsem tu pártyšnu nenamountoval ani v Knoppixu, ani v Live Fedora.
Ba, dokonce, byla linuxovými nástroji prakticky nezničitelná, nešlo si smazat, ani do ni něco instalovat, pomohla jen likvidace pomocí Windows.
Takže už mám čerstvou Fedoru a pěkně ve standardním ddíle, nějaké LVM mě příště může ‡‡‡‡‡.

Priznam se, ze mi to prijde divne, ale stat se muze ledacos. Vetsinou se tohle ale zachranit dat… jinak s tim LVM na desktopu jen souhlasim.