Update na Fedora 28 - problém s repozitáři

Zdravím, mám trochu BFU dotaz. Po aktualizaci na Fedora 28 mi přestala korektně fungovat aplikace Topicon-plus a tím jsem přišel na problém. Aplikaci jsem odinstaloval a pokusu o znovu nainstalování jsem narazil na překážku. V aplikaci Software mi to píše něco o chybějících certifikátech SSL a to samé při pokusu o vyhledání aktualizací aplikací Software. Při pokusu o instalaci přes Terminál mi to zase vypisuje tuto chybu: Chyba: Chyba synchronizace mezipaměti pro repositář ‘updates’. Na situaci nic nezmění, jestli mám zakázané, nebo povolené repozitáře třetích stran. Poradí někdo? Dají se někde ve fedoře 28 spravoat certifikáty SSL? Díky za pomoc
Printsreeny zde: Printscreeny chybových hlášek

Zkuste v terminálu smazat cache a opet update.
sudo dnf clean all
sudo dnf update

Díky za odpověď, trochu ro pomohlo, začal mi terminál postupně vypisovat různé chyby synchronizace repozitářů, postupně jsem je v Software zakazoval, až jsem se za seknul u: Chyba synchronizace mezipaměti pro repozitář ‘update’ A tady už fakt nevím, jaký repozitář ještě zakázat.

Tak další poznatek, někde je fakt problém s certifikáty SSL a TLS, Evolution se také z toho důvodu nepřipojí ani k jednomu email účtu z nastavení Účty on-line co jsem měl nastavené. Po odbrání účtu Google v nastavení už nepovolí znovu zadat přihlašovací údaje, okno hlásí nepřijatelný certifikát TLS.

To není úplně BFU dotaz. Máš očividně něco hodně rozbitého ve správě certifikátů. Těžko říct co. Podíval bych se do logů.
Napadá mě přeinstalace všech balíčků pki*.

No hlavne se chce podivat do historie dnf (/var/log/dnf* snad jeste) a v nem co se vlastne vsechno odinstalovalo s tim Topiconem…

Ahoj a díky za odpovědi. Týden jsem se s tím babral a nic, nakonec mě to dokopalo k čistý instalaci, zvolil jsem pro jistotu verzi Xfce a ta na mém starém železe běhá jako blesk. A teď si jí jdu poladit, tak snad již nebudu prudit s dotazy. Ale jeden bych měl, existuje v Xfce nějaká možnost nastavení ikon, jako bylo právě topicon-plus? Tady to funguje celkem dobře samo, ale ikona Skype je taková jako složená z menších, jestli si můžu někde nastavit její velikost? Díky