update 4.12 - F8 se neprobrala

Dneska se mi stal takový menší problém, vyskočila mi možnost aktualizace, tak jsem zaktualizoval co šlo, po ukončení se mi sam nabídl restart. Po resetu se už však systém nenačetl jak měl, začalo to…:
http://data2.edisk.cz:8080/3/3c906a96d8b7be1addb7af4a8c0db760/dsc01361.jpg
Zde si můžete všimnout, že všechno je psáno tím klasicným txt písmem a velkým textem, později spadlo grafické rozhraní X serveru. Nechal jsem zobrazit chybové hlášení:
http://data2.edisk.cz:8080/d/d78ab58d5de50483b173b9c6ae0275e3/dsc01362.jpg
http://data.edisk.cz:8080/1/1aacd2f4fa1d508f544cb181216bcd95/dsc01363.jpg
Tím to všechno taky zkončilo.
http://data.edisk.cz:8080/5/552a163bb4fbbab4938534346a204916/dsc01364.jpg
Po resetu jsem si vybral druhou verzi a nechal ji načíst, první z těchhle 2 nejede - to je ta mrtvá a na druhé jedu teď.
Co mám udělat proto, aby systém načetl i aktualizovaný systém bez problémů? Dík

stačí jen doinstalovat příslušný kmod nvidia z livny. jinak mi není jasné jak vám tato aktualizace prošla protože mě to “zkolabovalo” právě na závislostech grafických ovladačů. používám yumex a tam musím ručně nastavit odinstalaci starého ovladače nvidia.

Grafické ovladače jsou závislé na verzi jádra, pokud instaluješ drivery přímo od nvidie, je třeba znovu vytvořit modul do kernelu (instalátor ovladačů s parametrem -K), pokud jsi instaloval drivery z livny, aktualizuj si je.

Nejsem zas tak velký linuxák, jeden ovladač mi neprošel, ale ten tam zbyl už z minulého týdne, tak jsem ho při výběru nezatrhával a instalace bez něj prošla bez problémů. Šlo by nějak přesněji charakterizovat ten “příslušný kmod z livny”? Já jsem už s grafikou vytrpěl svoje, je to v tématu “Pár problémů s fedorou” a nakonec jsem byl rád že jsem to po týdnu dal dokupy… Díval jsem se do příručky, ale ta mi na takovou problematiku nic neřekla, jen tam bylo psáno o záchraném CD z netu a to je tak asi vše… :frowning: Dík

Přihlašte se do textového módu ((Ctrl)+Alt+F1) jako root a tam napište něco jako

yum install kmod-nvidia

Pak by to mělo jít :slight_smile:

Popř. si lze vypsat balíčky

yum install *nvidia*

hledat

yum search nvidia

zobrazit podrobnosti

yum info kmod-nvidia

mazat

yum remove kmod-nvidia

a tak podobně :slight_smile:

Zrejme jste aktualizoval jadro systemu bez aktualizace ovldace grafiky. To bohuzel vede k tomu, ze vam soucastne nastaveni grafiky nefunguje. Jak psal kybl - aktualizujte nebo doinstalujte kmod-nvidia. Bud pouzitim zachranneho modu, nebo pokud system nastartuje aspon do textoveho rozhranni.

Mimochodem i v textovem rozhranni sy muzete pustit textovy prohlizec Lynx a podivat se na toto forum nebo do prirucky. :slight_smile:

Já jsem lama s velkym L… Před pár dny mi vyskočil jeden balíček aktualizací právě kmod-nvidia, ale když jsem ho chtěl aktualizovat, nenašel potřebné součásti a aktualizace selhala. pravděpodobně to bylo proto, že čekal na ten včerejší update jádra a tím že jsem ho nezatrhnul se stalo to, že jsem se dostal tam kde jsem se dostal. Na téhle druhé verzi jsem ho včera doinstaloval a dneska večer snad bude chvilka na reset a pokus o znovunačtení, pokud jsem to správně pochopil, tak jsem si právě doinstaloval chybějící dílek stavebnice a po resetu by se obě verze měly stát stabilní a funkční v grafickém režimu…

Pochopil jsi to správně. Ovladač grafické karty se instaluje jako modul jádra. Ale když nainstaluješ nové jádro, ten modul v něm není a proto grafika nemůže fungovat. Takže s každou aktualizací jádra je třeba aktualizovat i ovladač grafické karty.