Tuxguitar

Zdravím,
snažím se rozjet Tuxguitar. Všechno funguje perfektně, kromě zvuku. Pochopil jsem, že potřebuji MIDI server, nicméně žádný návod na internetu mi nepomohl. Zkusil jsem timidity, jack server, ale bez výsledku.
Dočetl jsem se, že je potřeba tuxguitar-alsa, tuxguitar-oss, tuxguitar-jsa, ovšem žádný z nich jsem nedokázal najít.
Mám F20, x86_64. Nějaké rady?
Díky.

To asi nebude nejbeznejsi aplikace…:slight_smile: Tak jen obecne - timidity by melo byt to co hledas. Jack server je “jen” mixovaci low-latency stack pro audio. Timidity dokaze prehravat midi soubory a mozna i neco z nejakeho jineho vstupu. Vyzkousej si zda ti jdou prehravat nejake .mid. Pokud se bude tvarit ze hraje ale nic nehraje pak ti chybi soundfont (nevim zda timidity neco tahne s sebou… uz jsem to dlouho nepouzival). Kdo pamatuje midi vy jak to fungovalo ve zvukovkach a jak se vyrobci predhaneli v kvalite vzorku do karet ostatni nastuduji midi :).

Díky za odpověď,
zkusil jsem v příkazové řádce timidity soubor.mid a fungovalo. Stačilo pak v TuxGuitar nastavit zvuk na Gervill a všechno šlape. Jackserver vůbec nepotřebuji.

Zdravím,

já to na 19ce i na 20ce rozjel… Nainstalovaný TuxGuitar, Jack a Guitarix. Problém je v tom, že Guitarix jako amp se jaksi nejde spojit s Jackem, když Jack běží - Guitarix jej nedetekuje a nepřipojí se (a pak ani tuxguitar). Takže spouštím něco ručně přes terminal a něco přes aplikace… Sekvence, která mi funguje je asi takováhle momentálně:

  1. jackd -dalsa -dhw:0,0 -r96000 -p512 -n2
    2.jack_load -i “-d hw:2” onboard audioadapter
  2. qjackctl - tady namapuju jednotlivé vstupy a výstupy - resp. USB adaptér na Jack
  3. tuxguitar, etc.

hw:x - u prvního kroku to musí být ten vstup z vnějšího zdroje (u mě USB Rocksmith adaptér) a u druhého kroku to musí být interní zvukovka. čísla se liší dle pořadí zapojení zvukových zařízení…

foto zapojení mám tady: https://plus.google.com/photos/102456276703832373324/albums/6090854434371814017

Není to teda napřímo zapojený tuxguitar na kytaru… Ale dle mě lepší ten guitarix jako amp a pak jet podle tuxguitar jen “noty”…