tigerVNC / fedora16

Prosím o pomoc s nastavením tigerVNC. Přes yum nainstaluji tigervnc-server a dále pokračuji podle návodu na http://www.oracle-base.com/articles/linux/ConfiguringVncServerOnLinux.php#systemd

Vše naběhne a na localhost (smyčka) projde. Problém ale nastává, když se snažím připojit z jiného stroje. VNC vůbec nedokáže navázat spojení a to i v případě, když přes SSH (putty) jsem schopen otevřít konzolu.

Nejdříve jsem zkoušel schéma: PC doma - VNC server (Fedora 16) - hamachi doma - hamachi práce - VNC klient (Win XP)

Poté jsem zkoušel: PC práce (win / hostující) - virtualbox - Fedora 16 (hostovaný)

V obou případech dopadlo stejně (SSH ano, VNC ne). V obou případech jsem taky zkoušel vypnout selinux, ale taky bez výsledku.
Už opravdu nevím, co ještě nastavit a nikde jsem nic nevygooglil.
Dokáže mi tu někdo poradit?

Zdravim

a jak vypada firewall? tusim ze ve Fedore je ssh port (22) defaultne otevreny, ale v pripade VNC to tak urcite nebude. Zkus nejdriv vypnout FW (jako root v prikazove radce: #systemctl stop iptables.service) a pokud se dokazes pripojit, zapni znovu FW (jako root: #systemctl start iptables.service) a otevri si prislusny VNC port.

Bud tim ze si to naklikas pres system-config-firewall nebo si jako root pust nasledujici prikazy v terminalu:

# iptables -A INPUT -p tcp -m state --state NEW -m tcp --dport 5900 -j ACCEPT
# iptables-save > /etc/sysconfig/iptables

Port 5900 zamen za port, ktery pouzivas.

kuku.mp3

Díky, to je přesně ono.

Předpokládám, že do f16 byly porty pro VNC povoleny, protože jsem je nikdy na nižších verzích nemusel povolovat. Asi se občas vyplatí pročíst dokumentaci :wink:

Každopádně už to běhá jak hodinky.

Nebyly povoleny nikdy, spis si treba nemel vubec zapnuty firewall.:slight_smile:

To je samozřejmě možné :wink: