ThinkPad T43, ThinkPad Dock II a numerická klávesnice

Zdravim, mam nasledujici problem. Mam nainstalovanou Fedoru 14, vse aktualizovano, na notebooku ThinkPad T43. Notebook provozuji vetsinu casu v docku ThinkPad Dock II, ke kteremu mam pripojenou PS2 klavesnici. Bohuzel mi nefunguje jeji numericka cast (klavesnice zdrava je), dokonce nekdy numericka klavesnice jede po oddockovani a znovu zadokovani. Ovsem kdyz pocitac zapinam pripojen v docku, nejde nikdy. Neporadi mi nekdo prosim co s tim? Dekuji

Podle me bude reseni jednoduche - zapnout na klavesnici NumLock. Problem je ze v F14 nejde zapnout automaticky pri startu systemu jako ve starsich verzich. Nekde tu je diskuse s timto problemem i odkazem na chybu.

No, prave ze ne :slight_smile: Numlock normalne reaguje (kontrolka sviti a nesviti - jak na klavesnici, tak na notebooku) ale cisla to proste nepise.

  1. mozna te to prekvapi ale LED a prepinani Numlocku jsou dve oddelene funkce, takze prepnuti led neznamena prepnuti numlocku, zkus prepnout numlock prikazem
    xte ‘key Num_Lock’
    (balik xautomation)
  2. https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=614543#c39

No, prave jsem si s tim hral a uspesne. Prisel jsem na to, ze se to nejakym zahadnym zpusobem blokuje s funkci “mys klavesnici” ktera byla povolena. Ted to slape.

Ďakujem, vypnutie funkcie “myš klávesnicou” je to správne riešenie. Ušetrilo mi to veľa nervov. (Přitom taková blbost, co? - Pelíšky)