The Composite extension is not avaliable

Dobrý den,
snažim se rozběhnout compiz, ovlač na grafiku mi běží (xorg-x11-drv-nvidia-legacy - 71.86.01-4.lvn8.1.i386). když dám Nastavení>vzhled a chování>desktop effects , tak se vypíše chybová hláška “The Composite extension is not avaliable”… sem začátečník poradíte mi plz?
Děkuju za odpovědi.

V prvni rade se podivejte do /var/log/Xorg.0.log a hledejte DRI, AIGLX a COMPOSITE. Pokud byste nic nenasel zkuste tento soubor nekde vystavit abysme se na nej mohli podivat. Pak samozrejme musite mit nainstalovany balik compiz.

Nechapu jak je to možné ale do desktop effects se už dostanu (opravdu sem s tim vůbec nic nedělal a restartovat sem skoušel už dřív), ale když se pokusím je povolit, píše “Desktop effects could not be enabled” (viz http://www.hamackova.unas.cz/temp/effects.png ). Vlastně si už ani nejsem jistý jestli mi fungujou drivery na grafickou kartu.

Posílám pár screenů které by snad mohly pomoct:
http://www.hamackova.unas.cz/temp/drivery.png
http://www.hamackova.unas.cz/temp/graf_karta.png (ta grafická karta souhlasí (Geforce 6600GT))

Ten Xorg.0.log je tady:
http://www.hamackova.unas.cz/temp/Xorg.0.log

P.S. Compiz i compiz fusion nainstalovaný mám.

Z repozitáře Livna ( http://rpm.livna.org/rlowiki/ ) nainstalujte balíček kmod-nvidia, propietální ovladač přímo z dílen Fy. Nvidia, a pak by neměl být problém s akcelerací. Jinak podrobněji vše sqěle popsáno v příručce ( http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:hardware ) :slight_smile:

Podle me mate nainstalovany spatny ovladac graf.karty. 71.86.01 desktop efekty snad vubec nepodporuje a asi neni ani pro vasi kartu. To ktera karta je kterym ovladacem podporovana je v README k nvidia ovladaci. Takze doporucuji ten spatny driver odinstalovat, precist si zdejsi prirucku, vybrat spravny postup a pak instalovat z LIVNA!!!

Tak GF6600 by mela podporovat posledni verze driveru. Tedy NE legacy driver.

Mockrát děkuju, už mi to funguje… a omlouvám se za tak banální otázky…