Textový režim v anakondě

Ahoj, mám takový hloupý dotaz. Jak zapnu textový režim v instalátoru Fedory?

Mám notebook Lenovo G585 a na webu jsem se dočetl, že u něj instalace Fedory funguje jen v textovém režimu. Netuším ale, jak se mám do něj přepnout. Ať zkouším cokoli, vždy skončím na obrazovce v grafickém režimu obsahující pouze barevné pruhy.

Podle návodu na fedora.org bych měl při spouštění instalátoru mačkat ESC a tím se dostat do boot promt a v něm zadat příkaz linux text. Do boot promtu se mi však nepodařilo nikdy přepnout.

Jediné, co můžu nastavit jsou parametry pro grub 2. Zkoušel jsem je editovat, ale bez úspěchu. Výchozí hodnota je:
setparams ‘Fedora 18’
linuxefi /images/pxeboot/vmlinuz inst.stage2=hd:LABEL=Fedora\x2\018\x20x86_64
initrdefi /images/pxeboot/initrd.img

Použij netinstall nebo DVD ( https://fedoraproject.org/cs/get-fedora-options#formats ), ne LiveCD. Při zobrazení menu grubu (Install Fedora / Test this media & … / Troubleshooting) najeď na Install Fedora, zmáčkni tabulátor pro editaci a na konec řádku dopiš “text” (bez uvozovek). A Enter. A mělo by to najet.

Ahoj, používám Fedora-18-x86_64-DVD.iso. Na fedoraproject.org vysloveně píšou, že to není LiveCD, ale instalační DVD.

V grubu mi naběhne menu:
Fedora 18
Test this media & start Fedora

Když dám editovat parametry pro Fedora 18 (klávesa E), tak mi to vypíše tři řádky:
setparams ‘Fedora 18’
linuxefi /images/pxeboot/vmlinuz inst.stage2=hd:LABEL=Fedora\x2\018\x20x86_64
initrdefi /images/pxeboot/initrd.img

Netuším, do kterého mám dopsat slovo text. Doplňování pomocí TAB mi to nenabízí ani u jednoho řádku. Zkoušel jsem různé možnosti, zkoušel jsem tam také dopsat inst.text (podle vzoru inst.stage2), ale vždy to skončilo s chybou (obrazovka obsahující barevné pruhy). Buď se mi nepodařilo přepnout do textového režimu, nebo se chyba u tohoto notebooku projevuje i v textovém režimu.

Nakonec jsem to vzdal a zkouším instalovat openSuse, zatím to vypadá, že funguje dobře.

Mel by si videt toto:
http://wiki.fedora.cz/lib/exe/detail.php?id=navody%3Aprirucka%3Ainstalace&media=navody:f18_01_start.png

Textova instalace by zrejme mela byt pod Troubleshooting. Uz jsme se tu o tom bavili. V Netinstallu bohuzel neni - mam ho tu pred sebou a je tam jen Basic graphics mode. Sesivany tvrdil ze na DVD je i textova instalace, ale nezkousel jsem to.

To co popisujes “linux text” uz neplati pro novou anacondu, tzn. pouze do F17.

Tak tahle nabídka se mi nezobrazuje. Stahoval jsem iso z http://ultra.linux.cz/MIRRORS/fedora.redhat.com/linux/releases/18/Fedora/x86_64/iso/Fedora-18-x86_64-DVD.iso, checksum souhlasí.

Díky za ochotu, nakonec jsem na notebook nainstaloval openSuse v textovém režimu, doinstaloval binární ovladač pro grafiku a notebook mi šlape k plné spokojenosti.

To menu tam je, ale textovy rezim jsem take nenasel, ani nezprovoznil jinak, podle me v F18 neni.

Tož já nevím, ten postup, co jsem psal výše jsem otestoval a funguje mi. Jen je ta instalace opravdu hodně jednoduchá, s nějakým nastavoáním sítě a balíčků neo složitější konfigurací disků se moc nezabývá.