Zdravím vespolek,
pro Fedoru 17 se zase čeká série test days, kdy se můžou všichni zapojit do testování. Dosud se lidi mohli zapojit z pohodlí domova, ale pro následující vývojový cyklus plánujeme u vybraných testovacích dnů i testování u nás na pobočce. Zatím s tím počítáme u power managementu, kde se testuje uspávání, hibernace, spotřeba energie atd. Ti, kteří dojdou k nám na pobočku, se můžou poradit s naším specialistou na power management.
Je to nejlepší příležitost, jak udělat něco s podporou vašeho hardware ve Fedoře a Linuxu obecně, protože bugům nahlášeným během testovacích dnů se dostává zvýšené pozornosti.
Tak tak, zni to lakave, bohuzel dnes pri mem zamestnani nemuzu rict, co se bude dit v dubnu a jak na tom budu s volnym casem, takze zavazna prihlaska prijde pozdeji
Dve otazky:
1.) Muzu si donest vic HW? Vzal bych si oba notasy - domaci i pracovni.
2.) Bude to na miste nejak koordinovane (myslim to testovani), nebo budou ‘test cases’ znamy dopredu a na miste pujde spis o ty konzultace se specialisty?
To zni jako vyborny napad. Ted jenom vymyslet kam
naistalovat tu F17.
Nikde to instalovat není potřeba, to je na tom to nejlepší. Na každý test day je připravené speciální live ISO, které stačí hodit na flashku a nabootovat. Jsou tam už připravené nástroje, které jsou během testování potřeba. Všechny test casy pro power management v F16 šly udělat z live.
Tak tak, zni to lakave, bohuzel dnes pri mem
zamestnani nemuzu rict, co se bude dit v dubnu a
jak na tom budu s volnym casem, takze zavazna
prihlaska prijde pozdeji
Dve otazky:
1.) Muzu si donest vic HW? Vzal bych si oba notasy
domaci i pracovni.
Jasně. Čím více hardwaru, tím lépe
2.) Bude to na miste nejak koordinovane (myslim to
testovani), nebo budou ‘test cases’ znamy dopredu
a na miste pujde spis o ty konzultace se
specialisty?
kuku.mp3
Postup testování bude zveřejněný na wiki, tam se taky zapisují výsledky, takže jak jsem psal, každý si to může udělat z pohodlí domova. Testováním u nás na pobočce tomu chceme dát trochu osobní přístup. Zatím plánujeme, že akce poběží od 15 do 20, ale může se v případě zájmu prodloužit. Člověk může dojít kdykoliv, projde si test casy, může se dozvědět detailnější informace o power managementu. Po celou dobu tam bude k dispozici člověk, který se na power management v Red Hatu specializuje, takže pokud člověk během testování narazí na nějaký problém, můžou se společně vrhnout na diagnostiku. Jelikož jsou Fedora test days celosvětovou událostí, na projektu nám poběží IRC chat, abychom byli v kontaktu s ostatníma.
Pokud nebudete mít čas dorazit nebo to máte do Brna prostě daleko, doporučuji se testovacích dnů účastnit aspoň po Internetu. Jak jsem psal, stačí systém hodit na flashku, nabootovat do live a člověk má celý test day projítý do hodiny. Problémy, které člověk nahlásí během test dayů, mají větší šanci být vyřešené, než když je nahlásíte kdykoliv jindy.
Tak testovací den power managementu jsme přesunuli ze 5.4. na 4.4., aby se konal v rámci dne otevřených dveří. Na samotném obsahu akce se nic měnit nebude, ale bude se konat v rámci mnohem větší akce, takže lákadel pro návštěvu naší pobočky bude mnohem více