Teplota procesoru v Gnome

Zítra mi přijde domů nový lízátko:

http://eshop.kak.cz/zbozi/abg137-chladic-primecooler-pc-hc-iii+-hypercool-hlin/

tak bych si chtěl změřit zda a jak dobře to funguje. V Biosu mám informace o teplotě a otáčkách procesoru, ale v Gnome jsem to zkoušel zjistit přes jakýsi applet, který nefunguje a já netuším proč. Jak se to instaluje? Píše mi to “No sensors found”, ale žádný hint jak je přidat nebo co. Nakopněte mě prosím někdo nebo pošlete link na nějaké howto. Gooogle mlčí… :frowning:

/usr/sbin/sensors-detect

Aplet je pravděpodobně od lmsensors. Takže uvedený příkaz by měl nalézt potřebné moduly jádra a vše nastavit.

Případně moduly, které nalezne sensors-detect, natáhněte ručně:
/sbin/modprobe

Jakub Kocourek

Musis mit nainstalovano lm_sensors a pak spustit /usr/bin/sensors pro detekci sensoru

Pro detekci a vytroreni konfigurace lmsensors je potreba pustit sensors-detect a pote prikaz sensors vypise textovy vystup. Pokud ten funguje, bude nejspise fungovat i applet.

Zatím mi to háže nějaké errory, ale asi to už nepotřebuju. Prostě jsem zahřál procesor tak, že běžel 15 minut na 100%, resetoval PC, koukl do Biosu a přičetl 3°. Tak i tak jsem naměřil teplotu o 15° nižší než předtím a počítač neslyším… BOMBA!!!

Gratuluji, i kdyz mit funkcni sensory je docela fajn… tato metoda je trochu drasticka :).