su ... root ... heslo

Ještě než vyšla dvacítka, stáhl jsem si image instalace Fedora19 a nabootování i instalace byly tak pohodové, že jsem si docela bezpečné heslo - které ze mě FEDORA vymámila - nepoznamenal. Doteď jsem si vystačil už jen s jednoduším přihlašovacím heslem pro správce, ale co jsem zkusil FedUp i jiné instalace, které po mě chtějí, abych se přihlásil jako root, tedy su … SuperUživatel, tak se marně pokouším vzpomenout, a zkouším, a zkouším …
No můj dotaz je jednoduchý - musím znovu instalovat celou FEDORU 20 na nový partition, nebo to lze nějak obejít - hacknout?

Obejit se to da. Musis nabootovat Fedoru do single rezimu -> automaticky budes root po prihlaseni a pak zadas jenom passwd a zadas si nove heslo.

Jak nabootovat do singl modu:
http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/13/html/Installation_Guide/s1-rescuemode-booting-single.html

Neni mi uplne jasne co myslis jednodussim heslem pro spravce. Fedora ma jenom jedno heslo pro roota.

diky - jednodusi heslo a spravce - to jsem si dal na prvniho bezneho uzivatele, ktery je ve skupine spravce. Nejradeji bych se prihlasoval jen kliknutim, ale chapu pro bezpecnost to neni to prave orechove.

Tak v tom pripade by melo fungovat neco jako sudo passwd root. To by melo zmenit heslo spravce.

Tak toto funguje … velký DÍK za vánoční rady