Stella Linux 6.4 (CentOS 6 .4) Grafika NVidiaGeforce 7025 nForce 630a

Pěkný večer . Na novej disk si instaluji Stella Linux 6.04 . Jaký mám vybrat balík pro následující Grafickou kartu NVidiaGeforce 7025 nForce 630a , aby bylo možné vybrat i jiné ropzlišení monitoru atd ? Na netbooku mám Intel , tam není potřeba s tímto " šachovat" . Děkuji za odpověď . Petra .

Zadny balik se vybrat neda. Svobovdny ovladac podporuje to co podporuje (nevim ze ktereho roku je Stella 6.04, ale nejaky ten patek zpet to bude). Jedine reseni je po instalaci pridat nejaky repozitar treti strany s nesvobodnymi ovladaci (opet netusim zda Stella je nema treba v instalackach, ale z licencnich duvodu by nemela). U Fedory to je RPMFusion, co to je u Stelly netusim.

Stella Linux je prakticky CentOS, což je RHEL, a verze 6.4 je to nejnovější, co je k dostání. Repozitáře RPMFusion jsou k dispozici i pro RHEL 6.x. Nevím, jestli stejně jako ty pro Fedoru obsahují ovladače nVidia. Případně prostě stáhnout instalátor přímo ze stránek nVidie, RHEL by měl být oficiálně podporovanou distribucí.

Děkuji , kouknu na to . Stela je CentOs nejsou tam žádné změny pouze přidané všechny zdroje , aby se tím uživatelé nemuseli … . Nemám jinak žádné potíže na ntb jí mám už rok a půl . Chcípl disk na pc tak Stela je jasná volba .