Statistický software

Nevěděl by jste někdo o statistickém softwaru, který by byl uživatelsky přívětivý?? Ve škole máme statistiku a používáme program QC-expert…
Asi by nebyl problém ho nainstalovat přes Wine, ale rád bych našel nějakou slušnou alternativu…

Zkusil bych PSPP (ten je přímo v repozitářích) nebo SOFA Statistics. Otázka je, co od toho chceš. Statistický software je dost široký pojem.

základy statistiky, jako je testování hypotéz, ANOVA, lineární, nelineární regrese… Aby to umělo grafy

Pokud se nepletu, tak jedním z nejsilnějších nástrojů na statistiku a zpracování dat je R. I nad něj existují grafické nádstavby, sám jsem to nepoužíval, ale možná by stál za vyzkoušení třeba Deducer. Nebo pohledat na googlu “R gui”.

A nebo ipython notebook a scipy + pandas.


Neni to 100% graficke, ale zase to ted hodne frci - jeste spolu s R.
Osobne davam prednost ipython.

Já používám R s GUI R-studio součástí je i R-commander nebo se dá jednoduše doinstalovat http://www.rstudio.com/products/rstudio/download/ .

hezký soft. Takové programy by mohly být odpovědí pro většinu podniků. Kdyby tak jenom chtěli poslouchat mimo mainstreem. Akorát jsem o tom našla aricel tady na blogu.