stále aktální verze Fedory?

Ahoj.
Měl bych dotaz, zda je možné používat nějakou verzi Fedory, která by byla neustále aktuální?
Verzi, do které by se neustále přidávali nové a aktuální balíčky. Tedy nějaká verze, ve které bych měl nyní balíčky, které se připravují do Fedory 17 a potom 18, 19, … aniž bych musel po každém vydání přeinstalovávat systém?

Pokud možno nějaká verze s trochu odzkoušenými balíčky. Řekněme, že balíčky se přidají do verze A a po nějakém krátkém čase (týdnu/dvou), v případě, že s nimi nebudou problémy, přejdou do verze B a tuhle verzi B bych chtěl.

Je možné někde takovou verzi Fedory stáhnout?
Díky.

Rolling-update verze je Rawhide, ale ten zase nesplňuje tu druhou podmínku - stabilitu. Momentálně AFAIK žádná taková verze neexistuje. Na druhou stranu Fedora nemá na rozdíl od Ubuntu zcela zmražené repozitáře, nové verze některých balíčků si najdou do Fedory cestu i po vydání, např. kernel.

Díky za odpověď. Ono s tou stabilitou jsem to nemyslel zase tak, že by to mělo být úplně bez chyb. Ale aby ty balíčky již prošli nějakým testovacím cyklem. A jak je na tom ten Rawhide se stabilitou? Pokud bych ho zvolil, mám počítat s tím, že se mi po aktualizaci nerozeběhne nebo by se dalo říci, že je “stabilní”?

Takhle by měl fungovat Debian, který má verzi experimetal a z toho se ty balíčky dostávají (asi po týdnu?) do testing verze. Tak jsem myslel i nějakou takovou testing verzi Fedory?

Rawhide je obdobou experimental z Debianu, tam se to všechno vaří a balíčky tam míří bez většího předchozího testování, často je to rozbité a jeho používání je doporučováno jenom vývojářům nebo těm, kteří chtějí žít opravdu na hraně :slight_smile:
Bohužel žádná stabilnější rolling-update větev ve Fedoře není.

Tak to je škoda. To nejspíše tedy sáhnu po té stabilní verzi :))

Ale ještě bych se na něco zeptal. Trochu jsem pro klikával stránky Fedory a narazil také na nějaký Branched
http://fedoraproject.org/wiki/Releases

Jestli jsem to dobře pochopil, tam by to mělo být něco po tom Rawhide, ne?

Branded je vlastně vývojová verze jednotlivých vydání Fedor. V určitém období vývojového cyklu Fedory se oddělí větev od Rawhide a vznikne vývojová větev, která se nakonec stane finální verzí Fedory (momentálně je jen Rawhide, někdy v průběhu ledna se od něj oddělí větev Branded a z ní potom vzejde finální Fedora 17).
Branded je stabilnější než Rawhide, ale není to klasické rolling-update distro. V momentě, kdy vznikne, už do něj jak na běžícím páse nepřibývají nové verze balíčků, ale pracuje se na stabilitě. Nicméně je v něm to, co bude v následující verzi Fedory.