stahovani dat po spusteni fedory

po instalaci F8 a prvnim provedeni aktualizaci sem byl zarazen, kdyz jsem fedoru spustil o par dni pozdeji a ta zacala bez jakehokoliv upozorneni stahovat “cosi” ze site. jelikoz nemam s linuxem zkusenosti, ani poradne nevim, kde se dozvedet, jaka aplikace a od kud co stahuje - a popravde, docela by me to zajimalo - kdybych spustil wokna a videl na sitovem manazeru takovej provoz, ze po 3minutach mam stazeno 80MiB pro me “zahadnych” dat, hned bych odpojil kabel a shanel router s firewallem, antivir a podobne veci ;D
mno a rekl sem si, ze to treba spravi restart - ale opet ta sama situace… nechal sem tedy fedoru stahovat dal a dal… po “stazeni” cca 80MiB kdy graf “utichl” sem si rikal, ze mam vyhrano - ze se stahl nejaky “tajny” update a ze budu mit klid - ale to se nekonalo, fedora stale vesele stahovala - sice ne uz v takovem mnozstvi - ale porad to bylo znatelne. a co vic, kazdych cca 20-30 vterin se v grafu objevil takovej vhrchol, ktery trval cca 5 vterin a natahal cca 2MiB ze site.

mohl by mi prosim nekdo prozradit, jak prijdu na to, co se stahuje, proc se to stahuje, od kud se to stahuje? a popripade poradit - pokud jde o nejaky updater - jak nastavit, aby se treba racil optat jestli vubec chci neco stahnout, v horsim pripade me alespon upozornit na to, co stahuje. to ze mi system zacne sam neco sosat se mi fakt moc nelibi :smiley: a musim rici, ze i ty proklinany wokna jsou v tomto smeru mnohem galantnejsi.

zrejme je nejaky problem s overenim metadat balickov… robi mi to dnes to iste. stiahne 1,2 MB, zisti, ze kontrolny sucet nesedi a skusa to z ineho serveru… a tak dalej. kedze s linuxom nemate skusenosti, najlepsie bude chvilku (napriklad do zajtra) pockat a skusit znova. pripadne sa pozriet tu, zrejme to niekto oznami, ak to bude OK.

ouk, diky za rychlou odpoved - no slo by jeste nekde (treba v “system tray”) zobrazovat nejake upozorneni ze se provadi pokus o aktuliazaci nebo tak neco? takoveto “nejasne” chovani fedory me prilis neuklidnuje - rad bych vedel co se deje :stuck_out_tongue:

V systray se to me/normalne zobrazuje - tam tam takova krabicka a na ni bud cerveny krizek - aktualizace nedostupne, modre kolecko - stahuji se nove aktualizace a este nejaky symbol ze se instaluji. Kliknutim na krabicku se snad dozvite neco vic.

Vsechno to ma na svedomi demon yum, takze pokud chcete automaticke aktualizace vypnout a aktulizovat rucne, vypnete sluzby yum-updatesd.

Ještě dodám, že na výpis aktivních TCP spojení i s “pachatelem” můžete použít

/usr/sbin/lsof | grep TCP

=> covex - u KDE sa bohuzial nezobrazuje update notification. cize aj ja som to zistil az po tom, ako som sa ani 10 minut po prihlaseni nevedel dostat do pridavania balickov z dovodu obsadenia yum-u. a druha vec je, ze napriklad ani vypnutie yum-updatesd nefungovalo, ostal vysiet nejaky proces. cele je to dnes ako zakliate.

Oznamovaci ikona funguje i v KDE… akorat nevim jesli se nemusi doinstalovat nejaky balicek. Ano proces yum-updatesd muze zustat vyset…

ano, moze byt. ale na rozdiel od standardnej instalacie gnome (z live CD) tam pri KDE live CD nie je.

uz to dnes ide v poriadku. skuste.

uz to jde… i ikonka se mi ukazuje :slight_smile: ale to stejne neomluvi fakt, ze si system jen tak sam od sebe bez upozorneni zacal stahovat megabajty dat a neslo to nejak rychle zastavit (pro nekoho jako jsem ja :D)