ssh - sudo

Zdravím! Poprosil bych o nakopnutí kam se podívat. Mam skript v bashi který by měl na dalších strojích postupně spustit nějaký místní skript který vyžaduje práva roota. Pro příklad např. Poweroff. Problém je že mi to vyhodí chybu ve smyslu nelze provést sudo příkaz … (přitom daný uživatel pres kterého se ten skript přihlasuje je samozřejmě na cílovem stroji v sudo registrovaný včetně volby nopassword a přihlášení do ssh proběhne úspěšně přes kerberos) (až jsem se divil jak je poměrně jednoduché rozchodit kerberos a přihlášaení k různým službám včetně třeba intranetu). Zkusil jsem to obejít pres volaný příkaz v režimu su ovšem tady jsem narazil na druhý problém, nepodařilo se mi tam ze skriptu protlačit heslo vždy to vypsalo výzvu na zadání hesla u mě v terminálu když jsem spustil daný skript. Zkusil jsem přesměrování souboru na vstup, cat souboru pres rouru a nic. Jinak roota mam v ssh zakázaného a rád bych se mu vyhnul. Díky předem

Zkus u takových dotazů podat co nejvíc konkrétních informací. Na “…mi to vyhodí chybu ve smyslu…” mám odpověď: Bude to něco ve smyslu blbě napsanýho skriptu :slight_smile:

Hádám, že to spouštíš nějak tako:

ssh vzdaleny-server sudo poweroff

Pokud by to byla pravda, musíš pro ssh použít přepínač -t, který vynutí jakési pseudo-tty. Ve výsledku by to mohlo vypadat nějak takto:

ssh -t vzdaleny-server 'sudo poweroff'

Pokud jsem se netrefil, tak zkus poslat kus kódu a chybu.

ssh -n presmeruje stdin do ssh misto standardniho /dev/null. -f je pak pro heslo - “man ssh”.

Díky za odpovědi! Omlouvám se za skolackou chybu a to jsem stejnou výtku četl už mnohokrát. Jak se k tomu dostanu tak to sem hned postnu. Ten přepínač t jsem neviděl v manu, ty druhé dva jsem myslím zkoušel a nezabralo to, už to je pár dní. Díky za trpělivost :wink:

Edit: tak to chtělo tty, přepínač t pomohl a už to pracuje skvěle. Díky moc