spusteni ntop pri bootu nebo po prihlaseni

Ahoj, mam dotazek, jak docilit aby se me spoustel ntop pri bootu systemu?
Vim ze se musi napsat spousteci script do /etc/rc.d/rc.local
Bohuzel nevim presne co tam mam napsat, aby se spustil a nevyzadovalo to heslo roota.

Dekuji.

nasel jsem navod na red hat, ale nevim jestli by fungoval. Ale fedora je preci odnoz Red hatu…

Ahoj.Veškeré příkazy co napíšeš do /etc/rc.d/rc.local se ti budou spouštět při startu systému a nebude to po tobě chtít žádné heslo roota.Bude se to spouštět pro všechny uživatele.Už samotný zápis do tohoto souboru může být proveden pouze rootem,takže tím je dané,že později už žádné heslo není třeba při samotném spuštění.

ntop ma demona. Doporucuji tedy spis pustit demona klasicky pres …(doplnte oblibeny zpusob). A ntop verze 3.3.9 je i v repozitarich. Pokud z nejakeho duvodu nepotrebujete novejsi verzi (3.3.10) pak bych urcite volil cestu instalace z repozitaru.

No dekuji za komentare, hlavne za ten s temi pravy, to me osvetlilo.

Ntop jiz mam nainstalovany, poradis tedy prosim ten oblibeny zpusob?

Jeste jeden dotaz. Pres web kontrolu se nekdy nenacte korektne cela stranka, ale bud pouze cast, nebo je rozhozena velikost pisma atd… Prohlizec chrome i firefox.

Dekuji za odpovedi.

Mel bys skutecne venovat trochu pozornosti prirucce a policku hledat tady.
Pokud mas ntop z repozitare, zrejme staci jen
chkconfig ntop on
sevice ntop start
nebo neco velmi podobneho. Neni potreba rucne nic vytvaret ani zapisovat.

No ja myslel naistalovat ntop pomoci yum install ntop. Nebo grafickeho instalacniho klikatka. Prijde mi zbytecne instalovat neco ze zdrojaku kdyz je to v repozitarich. Jedine ceho tim dosahnes je bordel v systemu (pokud s tim nemas zkusenosti a i tak to dela bordel).

@covex
Samozrejme prirucku jsem procital a stale objevuji neco noveho ale po spusteni jsem zadal ntop (podle tebe by to melo fungovat pri pouziti prirucky), ale nefunguje. Navic toto je reseni spusteni po prihlaseni. Pokud budu chtit jiz spustit daemona pri bootu, resi se to pres rc.local, pokud se nepletu. A rto jsem nikde v prirucce nenasel.

PS: mozna ze jsem spatne hledal.

Ne pres rc.local se resi nouzova nesystemove veci. Serverove komponenty jako ntop maji demona ktery se spousti standardnim zpusbome pres rc*.d.

Balik pro sluzbu v sobe ma vzdy startovaci skript ktery je v /etc/init.d/, pouziti prikazu chkconfig se vytvori odkazy na tento skript pro jednotlive runlevely v /etc/rc*.d/ a zajisti start pri pusteni pocitace, prikazem service se sluzba pousti jen docasne (do restartu).