Špatný indikátor WiFi připojení

Dobré ráno, včera jsem nainstaloval Fedoru a nyní ji zkouším , vše mi funguje, ale zjistil jsem maličkou chybu a potřeboval bych prosím poradit. Tou chybou je indikátor síly wi-fi ve stavovém řádku. Indikátor wifi připojení mi stále ukazuje malý otazník. Při tomto, ale wifi připojení v pořádku funguje i všechny protokoly (samba, ssh, apod.). Bohužel na chybu jsem nepřišel, nemáte s tímto někdo zkušenost?

Pozn.:
Před chvilkou jsem zkusil se připojit na jinou wifi a indikátor normálně fungoval. Bohužel jsem nezjistil v čem je rozdíl a u mé WiFi stále problém je.

Děkuji :slightly_smiling_face::+1:t2:

NetworkManager po připojení k síti kontroluje, jestli je ta síť připojená k Internetu. Pokud přijde na to, že není, tak se zobrazí ona ikona s otazníkem. Kontrolu připojení k Internetu dělá tak, že se snaží načíst tento soubor. Je možné, že v dané síti je přístup k onomu souboru nějakým způsobem blokovaný. Můžete zkusit, jestli ho v té síti načtete normálně v prohlížeči.

Ta kontrola se dá případně vypnout v konfiguračním souboru /usr/lib/NetworkManager/conf.d/20-connectivity-fedora.conf, kde změníte enabled=true na enabled=false a restartujete NetworkManager.

2 Likes

Super děkuji moc, soubor zkusím zítra upravit :+1:. Jinak internet normálně funguje.:wink:

Tak jsem toto vyzkoušel, bohužel mi to nepomohlo a podivné chování wifi přetrvává. Občas po startu systému se mi u wifi zobrazuje malý otazník. Když je otazník Přítomen fungují mi pouze některé webové stránky. Ostatní webové stránky mi zobrazují problém s DNS. Pomůže mi pouze restart routeru. Poté se Fedora v pořádku připojí. Bohužel nevím kde je problém.

Tak to vypada na problem s DNS, vypada to, ze z nejakeho duvodu si Fedora nepovida s mistnim DNS serverem, ale protoze ma nacachovane nektere weby, tak funguje dale.

Zkuste pripadne pridat k pripojeni nejaky dalsi DNS server v nastaveni. To by mohlo pomoci

Děkuji, přesně toto jsem udělal DNS jsem nastavil ve Wi-Fi nastavení na 8.8.4.4 a zdá se že funguje. Uvidíme časem. Chyba se vyskytuje nahodile, tak uvidím, ale dva dny jsem problém neměl. :+1:

1 Like