spatna obrazovka

Zdravim, mam takovej zasadni problem, kdyz spustim bootovani z DVD, tak mi najede obrazovak kde se me to pta jestli chci instalovat, opravit system, atd. tady je to jeste v pohode, ale potom co dam instalaci, tak se i obrazovka uplne rozhodi, dalsi okna uz nejsou skoro vubec videt, napriklad kdyz vybiram jazyk tak muzu sice listovat mezi jazykama, ale nedostanu se mysi na tlacitko NEXT a to proto ze o na obrazovce proste nemam, zkousel jsem soupat obrazovkou ale to nepomohlo, nekde sem cet ze se to udajne resi textovou instalaci, ale ta ve Fedoe 10 nejak nejde nebo ji spis nemuzu najit, pokud by mi moch nekdo poradit tak bych byl rad. Ale prosil bych nejakej smysluplnej navod, jak pro debila, abych se nemusel ptat porad znova. Dekuji

pokud tam neni něco jako install or upgrade an existing system (text mode)
nevím protože jsem instaloval z liveCD . tak stiskni tab pro editaci a nakonec řádku přidej " text"
bez těch uvozovek a stiskni enter . Instalace pak poběží v textovém režimu.

dekuju uz se mi to povedlo nainstalovat a prenastavit rozliseni, ted uz me jenom trapi takova mala vec, kdyz spustim fedoru tak se mi spusti v textovym rezimu, sice vim jaky ji prepnout do grafickyho, ale nechce se mi porad psat pri kazdym spustenim otravnej prikaz. Tak jestli nekdo vi co s tim tak bych byl rad.

Je to popsano v prirucce, staci zmenit runlevel na 5 (/etc/inittab, id:5:initdefault:)