Špatná funkce adobe flash F10

Dobrý den,

nainstaloval jsem F10 a podle příručky zde na webu jsem pomocí yum přidal nejprve repozitář Adobe a potom se pokusil nainstalovat samotný flash plugin. Terminál před instalací vypsal jakési v překladu “neexistuje balíček libflashsupport”, nicméně instalace proběhla uspěšně.
Ale samotný přehrávač už tak dobře nefunguje- často se místo obrazu vytvoří šedá plocha, nebo, což se stává pořád- rozpadá se celá struktura ovládání, tím myslím, že třeba úplně zmizí tlačítko play, progres bar, když na ně zpětně najedu myší, tak se zase objeví, ale za chvíli se to zase opakuje. Samotné video běží, ale častokrát trhaně. Zkoušel jsem to nejenom na youtube ale i na jiných webech a dělá to pořád to samé.

Můžete mi prosím poradit, čím to může být?

Děkuji

Jiří Cienciala

Jaky mas system x64 mebo i386?

slune> i386

Jsem bezradný. Pokud by bylo třeba, můžu svůj problém podložit nějakým obrázkem, pokud se mi ho podaří vyťípnout.

Takže obrázky se mi podařily a jsou tady.

Pokud otevřu youtube a pustím jakékoliv video, vše se zobrazí standartně, viz obrázek:
http://www.jawamania.info/Files/users/171216/obrazovka1.png

Pokud ale sroluju stránku až dolů a znovu se vrátím nahoru, nebo překliknu do jiného okna, okolí videa se rozpadne, viz zde:
http://www.jawamania.info/Files/users/171216/obrazovka2.png

Pokud vim tak adobe v minulych dnech vydala novou verzi flashe, ktera ma byt dostupna uz primo pro x86_64… jeste jsem nemel cas to zkouset.

Jo jinak v F10 je jeste swfdec a gnash - svobodne implementace flashe - tak se ujisti ze tyhle baliky nemas nainstalovane, aby se ti to netlouklo s tim od adobe.

Používám i386 verzi systému. Po tom swdec a gnash jsem už pátral, nicméně nainstalované tyto balíčky nejsou.

Jenom na zkoušku jsem flash plugin verze 10 odinstaloval a nainstaloval předchozí verzi- devítku. S tou obraz běží bez problému, všechno ej jak má být, ale kvůli chybějícímu balíčku libflashsupport, který není v repozitáři adobe zase pro změnu neběží zvuk:-(

Tak jsem ještě uvažoval, nemůže to třeba dělat ovladač grafické karty? Nutno poznamenat, že jsem zatím žáden neinstaloval…

libflashsupport je ale v F9 normalne v repozitari Fedory, a v f10 by mel byt taky, ale nevidim ho tam. Zkus stahnout co je na
http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=45461
pod i386 download a nainstalovat (rpm -Uvh).

Tezko rict kde je chyba, ale jesli flash 9 jde normalne tak to asi nebude chyba v grafice.

http://fedoraproject.org/wiki/Multimedia/Flash

libflashsupport uz v F10 neni. V release notes je chyba.

Flash player 10 pro x86_64 funkční zvuk též bez problémů. :slight_smile:

Tak jsem jenom čistě pro zkoušku nainstaloval nové ubuntu 8.10 a flashplugin 10 tam běží bez jediného problému…Takže buď dělám něco ve fedoře blbě, nebo mám prostě smůlu:-D

The libflashsupport package is no longer needed with Flash 10 and has been removed from Fedora 10. The Flash plugin now calls the appropriate ALSA functions directly, and in the default configuration ALSA delivers sound to PulseAudio.

Takze libflashsupport uz neni dale potreba a v nasem navodu je chyba.

Aktualizovano, pridal jsem tam i odkaz na alfa verzi x86_64 flashe.