Spam a nezadouci registrace

Dnes jsem smazal 3000 neaktivnich z celkovych cca 5500 uctu, ktere tu pribyly cca od 03/2010 a ve vsech pripadech se jednalo o nedokoncene registrace, tedy o spam. Zablokoval jsem registrace na maily z domen .ru protoze z tech pochazi valna vetsina falesnych registraci. Dalsi opatreni boudou zrejme nasledovat.:frowning:

možno majú len rusi extrémny záujem o Fedoru - čo ty vieš? :slight_smile:

Odedneska jednoducha matematicka captcha pri registraci. :frowning:

Práve s tou captchou to neni nijak valné, mne osobne to pri registráciách dosť prekáža, možno by bolo vhodnejšie potvrdenie registrácie cez uvedený mail.

To uz je samozrejmost dlouho. Bohuzel to nestaci, protoze boti proste maji vygenerovany i funkcni email.

Kdesi jsem četl tuto fintu.
Protože boti vyplňují všechno, tak jeden vstupní chlívek udělat invisible pro lidi, a při registraci si zkontroluješ, jestli neviditelný input byl vyplněn. Když bude prázdný tak to bude člověk, vyplněný bude bot.

Nevim kolik si toho cetl o spamu, captche atd. ale zadne reseni neni neprustrelne.

To taky netvrdím.
Pokud víš, že máš tady indy, tak to asi nemá cenu.

Náhodou dnes jsem narazil na rootu na http://forum.root.cz/index.php?topic=3756.msg31250#msg31250
Takže někomu to za určitých okolností skutečně funguje.

Presto, ze je na foru u registrace captcha, v posledni dobe zde byl nekolikrat po sobe spam a to predevsim s emaily z outlook.com. Vzhledem k tomu, ze nikdo z normalnich uzivatelu fora tuto domenu nema, zakazal jsem registraci vsem s touto domenou. Podobne je zneuzivan i hotmail.com ale tam ma minimalne nekolik uzivatelu skutecne email.:frowning:

Tak na prvni pokus samozrejme chyba v regexpu, tak snad ted uz to bude fungovat.

Není možné, že tohle nastavení zbrzdilo načítání jedotlivých fór ?
Hlavní stránka fóra a subfóra najíždějí prakticky okamžitě, ale jakmile se chci dostat na jednolivá témata, tak mi to načítá výrazně déle a prohlížeč píše Witing for forum.fedora.cz

Jedine co to filtruje je emailove adresy pri registraci. Nevim zda nekdo jiny neaplikoval nejake jina ochrany proti spamu, nicmene me se to nijak pozorovatelne nestava. Obcas mam pomale cele forum, ale to muze byt zatizenim serveru.

Já také zpomalení nepozoruju.

Tak asi user problem.
Všiml jsem si toho však tak 4 dny po sobě a to jak z práce tak i z domova.

Dnes je to však v pořádku a byl to asi problém někde u mne.