[Solved] Zkratka prepinani klavesnice

Jsem dlouholety spokojeny uzivatel KDE… Bohuzel pri posledni instalaci jsem udelal asi jednu zasadni chybu. V anakonde pri konfiguraci rozvrzeni klavesnic jsem take nastavil hotkey na prepinani rozlozeni Alt+Shift.

To se ted jevi jako omyl, neb mi prijde, ze mi to rozhasuje ostatni klavesove zkratky [1].
Bezne se s KDE nastavujou v systemsettings v sekci rozvrzeni klavesnice, tam ale zadny hotkey pro prepinani rozlozeni nastaveny neni.
Kdyz se podivam do kcm_hotkeys do globalnich zkratek do komponenty “KDE Keyboard layout Switcher” mam tam nastaveno Ctrl+Alt+K (ktere funguje).

Bohuzel ale netusim, kde odstranit zkratku Alt+Shift, kterou jsem nastavil pri instalaci v anakonde.
Dekuji za rady :wink:
Rax

[1] - napriklad v kmail2 zkratka pro dalsi neprecteny adresar je Alt++. Jelikoz ale nemam numericky blok, tak tuto zkratku “vymackavam” jako Alt+Shift+= (shift+= je +) a tato zkratka proto nefunguje

KDE nepoužívám, ale jestli mají aktualizovanou dokumentaci, tak bych hledal v ní :wink:

Praveze v KDE dokazu nastavit prepinani layoutu. Jde mi o to, ze instalator systemu taky “nekde” nastavil zkratku na prepinani layoutu a to nevim kde najit… a myslim, ze s KDE to nebude mit mnoho spolecneho :frowning:

Uz jsem to nasel. Bylo to Xorg nastaveni klavesnice…