Smazání mime tipu v xfce

Mám problém, nedostahované soubory z koncovkou .part se mi v thunaru zobrazují jako typ partial download. Kdysi mi detekoval že se jedná o video, ale teď se musím zdržovat klikanim pravým tl. Nevíte jak smazat tento mime tak aby thunar detekoval soubor pomocí hlavičky v souboru? Zkoušel jsem promazat pár řádků v /usr/share/mime a to řádky s application/x-partial-download

Tak jsem to vyřešil, v /usr/share/mime jsem smazal všechny řádky s application/x-partial-download včetně freedesktop.org.xml ve kterém to bylo v xml formátu. Pak jsem smazal mime.chache a dal update-mime-database /usr/share/mime, a zabralo to.

Obavam se, ze ty zmeny se vam pri dalsi aktualizaci tech souboru prepisi.

A jak to lze permanentně vyřešit, kdysi jsem s tim problemy neměl protože žádný mime type x-partial-download v linuxu nebyl, system pak detekoval typ souboru podle obsahu a nikoliv podle přípony (*.part).

To uprimne nevim. Na cas by pomohlo ubalit si vlastni balik, ale mozna jsem te strasil zbytecne. Zkus nejdriv zjistit jestli ty soubory co jsi upravoval nejakem baliku patri (rpm -qf)

Jen jsem nakonec editnul /usr/share/mime/packages/freedesktop.org.xml kde jsem v xml odstranil celou sekci s x-partial-download napadlo me zda by pomohlo nastavit ten soubor na atribut immutable, to by mohlo pomoct, ale možna by to při aktualizaci hazelo chyby.

To by se asi RPM zlobilo… muzes zkusit read-only, ale nevim, zda to pomuze.