Skype - nelze spustit

Chtěl bych se zeptat zda se nějak obejít protokol GTK. Normálně používám prostředí Gnome a tam je to bez problému. Nicméně ted jsem musel zvolit XFCE a to je založeno na protokolu GTK. Skype běží na tom samém a po instalaci mně to napíše " Skype nelze připojit". Předpokládám konflikt. Skype se nainstaluje bez problému i v XFCE. Jen po zadání hesla a uživatele se nedokáže připojit.

Zaprve spatna sekce… hardware.
Pouzivas nejnovejsi skype?
Starsi verze skypu totiz ms odrizl…

Tak také jsem si to uvědomil,ale příliš pozdě. HW SW. Verze nevím. V gnome jsem používal ze stránek skype Fedora 16 32 bit a nainstalovala pomocí instalátoru. V lxde to nelze a tak jsem zkusil použít tyto stránky: http://www.binarytides.com/better-fedora-20-xfce/

Skype se nainstaluje,ale nepřipojí. Verzí by to mohlo být,ale kde vemu nejnovější skype pro linux ke kompilaci?

Na strankach na ktere odkazujes stahuji skype ve verzi 4.2, ktera jiz neni podporovana a chova se tak jak pises - proste se nepripoji. Stačí si tedy stáhnout a nainstalovat skype z oficialnich stranek http://www.skype.com/cs/download-skype/skype-for-computer/ .

Michkov má asi pravdu. Navíc GTK není protokol, ale ale framework pro tvorbu grafických aplikací a používá ho jak GNOME, tak Xfce. Pouze rozdílné verze.