siťový disk

Ahoj , přes fstab mám k noťasu připojeny dva síťové disky. Vše šlape jak má ,až na vypínání kdy se ukončování služeb zasekne na odpojování disků a zhruba minutu a půl se disky odpojují. Jde to nějak zrychlit , nebo je to normální?
Disky jsou v lokální síti na jiném pc.

Ahoj…

sveho casu jsem resil presne tento problem, bohuzel v soucasne chvili nejsem u sveho kompu, takze ti to nereknu uplne presne, nemam se kam podivat, a uz je to nejakou chvili… kazdopadne, ja jsem to vyresil tak, ze jsem si napsal skript (umistil do /etc/init.d/), ktery mi odmountoval vsechny NFS (v mem pripade CIFS), a nastavil takovou prioritu, aby se pri restartu/vypinani poustel pred (a ted hadam, nebot si nejsem jist) /etc/init.d/umountnfs.sh (nejsem si jist nazvem) nebo tak nejak, pak to behalo vcelku v pohode…

Podle me to je tim ze se ti odpoji sit driv nez se ti odpoji disky. Takze system ceka na timeouty coz trva dost dlouho a cim vic disku tim delsi doba.
Jedna z moznosti jak to udelat je pripojit disky pres nautilus (pokud pouzivas gnome) pak ti je odpoji a pripoji automaticky, ale podle mych zkusenosti s tim par aplikaci naumi pracovat(wine). A nebo nepouzivat network manager, ale nastavit sit napevno a zajistit vypnuti site az po odpojeni disku.

Dík za nakopnutí nějak to pořeším.