SiS191 100/10/Ethernet Device

Dobrý den, používám sice ubuntu 7.04, ale mám problém po výměně modemu usb za ethernet. Zjistil jsem, že mi nefuguje síťový adaptér, a zatím nevím jestli se dá nějak rozběhnout. Pokud, ne chtěl bych se zeptat zda nová Fedora 7 by tento hardware podporovala, abych zase mohl surfovat pod linuxem. Díky.

Neni mi jasne co jste vymenil za co a na cem. Obecne pouziti modemu s ethernetovou zasuvkou je lepsi nez USB, ale pokud vam v pocitaci nefunguje sitovka tak to jste si moc nepomohl. K tomu abysme zjistili da dana sitovka v necem funguje potrebujeme ale vedet CO to je za sitovku.

Tedy minimalne prosim o vypis:
/sbin/lspci | grep -i eth

Aha koukam: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=10912
Na ten navod ze sis.com klidne zapomnte je pro Fedora Core 3 (to je dva roky stare), pro stary kernel, a naprosto tragicky napsany (takle pridavat modul pro aktualni kernel to je ostuda, no aspon snaha se ceni).

Modul sis190 je standardni soucasti kernelu uz ve Fedore 6 (/lib/modules/2.6.20-1.2948.fc6/kernel/drivers/net/sis190.ko). Divil bych se kdyby v Ubuntu nebyl kouknete se na priblizne stejne misto, jen verze kernelu bude jina. Proc by se ale automaticky nepouzil to nevim. Nejjeduzsi jak to muzete vyzkouset je stahnout si LiveCD Fedory 7 a uvidite.

Omlouvám se špatně jsem se vyjádřil, ale pochopil jste to perfektně. Tak ten návod už nebudu pokoušet, tak v ubuntu sis190.ko je taky.S tou fedoru mě to už napadlo a vyzkoušel, a problém stejný, jenomže ve fedoře je možné klikacím způsobem doinstalovat jak zřejmě víte a tam jsem právě našel v sekci ethernet sis900, tak jsem vyzkoušel a pak nějakým způsobem mi to v device nabídlo i právě sis190 a když jsem se ho pokusil aktivovat tak to nešlo. Ten příkaz na výpis mi nefunguje (sudo jsem přidal), nevím asi jiná struktura v ubuntu. Naštěstí jsem našel starej d-link, tak jsem ho přidal a je to paráda. zkrátka sis191 v linuxu prostě nechce běhat. Jinak moc děkuji, pokud Vás něco napadne prosím napiště, ten síťový adaptér by to přeci i tak chtělo rozběhnout - nebo myslíte, že v novějších verzích kernelu by se něco mohlo změnit, nebo jak jste psal měl by běhat bezproblémů již teď? Díky.

No, ja na “klikaci” veci moc neverim… To, jestli mate potrebny modul opravdu natazeny zjistite snadno pomoci


  /sbin/lsmod | grep sis

Jestli se Vam na vypisu neobjevi, muzete ho jednoduse natahnout pomoci prikazu


 /sbin/insmod /lib/modules/verze_jadra/kernel/drivers/typ_zarizeni/sis190.ko

Pozn: Vice o pridavani ovladacu najdete v nasi prirucce .

Dale asi bude zapotrebi restartovat sitova pripojeni.


/etc/init.d/network restart

Pak by to snad teoreticky mohlo fungovat…

Macky