Shell neni povolen

Dobrý večer,
Jsem greenhead v Linuxovém prostředí a jedu na Fedora 16 prostředí Gnome. Při spuštění gnome-tweak-tool, po rozkliknutí záložky Motiv, mi u Shell vyskakuje výstražný trojúhelník, který oznamuje, že Shell není povolení kvůli aktuálnímu Theme uživatele. Žádná témata jsem neinstaloval, pouze Cairo-dock. Zkusil jsem odebrat rpmfusion, kdesi na netu jsem našel, že někdo takto problém vyřešil. Zkoušel jsem i “yum reinstall gnome-shell” následně Alt F2,r Eneter a stále nic. Prosím o nějaké rady a předem mnohokrát děkuji. Doufám, že jsem řekl co nejvíce informací, které by mohli pomoci ke snažšímu dohledání problému.

Otakza je, zda ti skutecne funguje gnome shell nebo, pravdepodobne kuli graficke karte funguje Gnome 3 v nouzovem rezimu.

Grafickou kartu mám ati mobility radeon hd 3400 a fedora mi ukazuje Gallium 0.4 on AMD RV620 což by měla být 3D akcelerace mojí grafické karty pokud se nemílím. Jiank ovladače sem neinstaloval tak je zkusím nainstalovat, ale grafika funguje normálně a cairo dock mám puštěný včetně OpneGL, tak nevím zda by mohl být problém zde.

Po instalaci aktuálních ovladačů ati ukazuje fedora grafickou kartu VESA: M82 a shell stále nefunguje :-/

Odinstaloval jsem ovladače a vše je ok. Fedora 16 má implementované ovladače HD Radeon 4000 a níž, tak není potřeba instalovat, ale pořád mi to nevyřešilo ten shell :frowning:

Nedalo mi to a zkusil jsem yum reinstall bash, bohužel ani to nepomohlo. Opravdu nikdo neví co s tím ?

Z te chyby kterou pises neni zrejme co je presne ve zprave, ale shellem v Gnome je myslen Gnome Shell - to jest graficke prostredi gnome 3. Bash je take shell, ale jine kategorie, takze nevim zda jeho reinstalace ma nejaky smysl.

Koukal jsem ted do gnome-tweak-tool a na zalozce Theme mam u “Shell theme” oranzovy trojuhelnik s vykricnikem a "poznamkou " “Shell user-theme extension not enabled”. Coz ovsem podle me znamena toliko to, ze nemam nainstalovan balik
gnome-shell-extension-user-theme.noarch