Sekce pro školy

Začali jsme teď pravidelná školení Linuxu pro IT učitele středních škol postavená na Linuxu. Chtěli bychom ta školení dávat sem do wiki, aby to bylo přístupné i ostatním. Vytvořil by se paralelní strom dokumentů vedle uživatelské příručky. DokuWiki myslím i nadále vyhovuje, je to v upstreamu udržovaný projekt.
Bohužel to samé se nedá říct o Phoru, které už je roky nevyvíjené. Máme s ním problémy jako prázdné stránky nebo stránky s chybami po zaslání příspěvku. Pořád se řeší spam. Je to v takovém vegetativním stavu. Většina diskusí se stejně přesunula na Telegram.
Rádi bychom rozjeli sekci “Fedora ve škole” pro učitele, ale možná by bylo lepší začít s úplně něčím novým. Proto je ve hře opět přechod na moderní a vyvíjený Discourse.

Ty problemy s prazdnymi strankami a chybovami hlaskami podle me nezpusobuje phorum. Posledni verze phorum vysla v unoru 2017, jaka je verze tady nevim - jsou to asi vetsinou jen bugfixi ale uplne neudrzovane to neni. Pred lety jsem ho zvolil kvuli jednoduchosti oproti obludam typu phpBB. Nemam problem s tim, kdyz se diskuse prevede nekam jinam, hlavne kdyz to nekdo udela.

PS: PDF prirucky nikdo zrejme negeneruje (driv se to delalo z cronu) = je stare.

Máš pravdu, ty nové verze Phora jsem přehlédl. Myslel jsem, že už se to nevyvíjí od roku 2012. Franta říkal, že se na tu migraci na Discourse podívá. Tenkrát už to měl prakticky hotové, ale myslím, že se zasekl na rozjetí Discourse na OpenShiftu. Teď jsme na normálním hostingu, tak by to snad neměl být takový problém.

To generování PDF asi umřelo s přesunem na nový hosting.

Problém je, že v Red Hatu nemá momentálně mojefedora.cz nikdo na starosti. Franta řeší nejnutnější technické věci ve volném čase, já řeším ve volném čase obsah. Nové šéfredaktora, který by měl provoz a rozvoj na starosti, hledáme.