sdílení dats pc Windows 7 32bit

Zdravím,
Mám dotaz ohledně propojení dvou pc pomocí domácí sítě. Pc mám 2 (+notebook), všechny jsou připojeny na router D-Link pro přístup na síť internet. Když jsem měl ještě Windows 7, byly pc propojeny a vyditelné v síti, nastaveno jsem měl sdílení dokumentů a dat pomocí domácí sítě (nebo tak nějak se to jmenovalo), pro sdílení jsem měl systémem vygenerováno heslo pro pozdější použití (to se nezměnilo), mohl jsem tedy vidět a sdílet soubory s “PC-Obyvák”. Nyní mám já F13 32bit PAE a pc 2 v jiné místnosti s W7(tento os tam musí být, používá jej tata a ten ani neví co to linux je).V Místa -> Síť se mi zobrazí nalezená síť Windows, po kliknutí na ni ovšem skončím u hlášky “Nelze připojit umístění – ze serveru se nezdařilo získat seznam sdílení”.
S lokálními sítěmi v linuxových systémech nemám žádné zkušenosti, tak buďte prosím shovívaví. Hodil by se mi nějaký návodek jak vše nastavit, abych mohl sdílet data s pc s windows 7 v domáci síti.
Díky za každou radu.

edit: Četl jsem něco málo o SAMBĚ, asi by to šlo pořešit tímto způsobem, jenže jak už jsem zmínil, nerozumím tomuto tématu.

edit2: Takjsem vygooglil návod na konfiguraci samby, ale tam jsem nastudoval jen tojak sdílet soubory či složky ze systému windows do linuxu. Já to potřebuji nasdílet složky windows (třeba dokumenty) pro čtení (nebo i zápis) z Linuxu. Vyditelnost složek linuxu z W7 není nutná.

Bohuzel ti presny navod taky nedam. V zasade ale co si tak matne pamatuju, tak v linuxu staci rucne udelat neco jako
mount -t cifs bla bla… viz napr. tady: http://www.cyberciti.biz/tips/how-to-mount-remote-windows-partition-windows-share-under-linux.html

Uvedu to tedy přesněji protože to hodně používám:


mount -t cifs //cesta_ke_sdilene_slozce_windows /mnt --verbose -o user=uzivatel%heslo

pozn. stačí uvest jen uživatele bez %heslo a budete k zadaní hesla vyzván.

přiklad:


mount -t cifs //192.168.1.100/sdileni /mnt --verbose -o user=novak%123456

pozn. místo přímé IP lze samozřejmě použít i netbios_name !!

… poté bude ve složce /mnt obsah sdilené složky windows s nazvem “sdileni”.