Sdílené soubory windows v linuxu a speciální znaky

Cau, prejdu rovnou k veci:) Mam 2 PC. 1) win XP, 2) Fedora 7

V pruzkumnikovi(nautilus) napisu smb://hostname/c$ … zepta se me to na jmeno a heslo k tomu PC s XP. Zadam a vse je OK.(Doufam ze i linuxaci vi ze c$ je sdileny disk C: a ten dolar je tam proto aby nebyl videt pri prohlizeni okolnich PC) Jen nechapu proc se mi to v adresnim radku samo zmeni na smb://hostname/c%24. Zajima me hlavne to c%24. Kdysi davno jsem o tom kdesi cetl ale nemuzu to uz vygooglit:(( Vim ze je to neceho syntaxe. Nasmerujete me nekdo?

Jo a jeste jedna drobnost v Nautilus -> Síť -> sit windows -> naskoci v adres radku smb:///. Proc se mi tam neukaze bud moje windowsovsovka pracovni skupina? A nebo to XP PC?
Jasne kdyz napisu do adr radku smb://hostname tak to jede ale myslel jsem ze tady v graf prostredi to vyhledava samo ne?

DIK

V soucasne dobre vsechno smeruje k tomu ze je to URL - Univerzal Resouce Locator. Podle normy nemuze URL obsahovat jine znaky nez nejaka skupina. V teto skupine $ a nektere dalsi nejsou. Aby tedy URL bylo platne musi se provest konverze znaku na znaky povolene a k tomu se pouzije percent enconding http://en.wikipedia.org/wiki/Percent-encoding - tedy URL s $ je neplatne, pocitac je na vas ale tak hodny ze vam ho prelozi :).

Co se tyce druheho problem tak presne vysvetleni nevim, ale pokud nemate na tech windows PC nic verejne nasdileneho tak asi neni co zobrazi…