Samba - nezobrazuji se mountnute adresare

Zdravim, uz predem se omlouvam za me caste psani na toto forum. Ovsem pomalu se ze me stava spokojenejsi uzivatel linuxu. Tak uz bezi apache, php, ftp, mysql, omezovani rychlosti internetu uzivatelum -> takze s tim kdyztak nekomu muzu pomoct…

dnes uz se mi konecne podarilo rozhybat i sambu…zkombinoval jsem nekoliv navodu a pres to, ze to porad nefungovalo (pristup nepovolen) jsem to nakonec rozbehal pomoci prikazu:

setsebool samba_enable_home_dirs=1

ale problem je v tom, ze i kdyz soubory a adresare ve slozce kam mam pristup vidim tak pokud je tam nejaka slozka ve ktere mam mountnuty nejaky obsah tak se mi pak pri prohlizeni slozka vubec neukaze… nevite prosim nekdo cim to je?

vypis /etc/samba/smb.conf:

#======================= Global Settings =====================================
[global]
   workgroup = MSHOME
   server string = Samba Server
   log file = /var/log/samba/log.%m
   log level = 4
   max log size = 50
   socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192
   encrypt passwords = yes
   smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
   null passwords = yes
   dns proxy = no
   share modes = yes
   map to guest = Bad User
   security = user
   username map = /etc/samba/smbusers
   dos charset = cp852
   unix charset = iso8859-2
#============================ Share Definitions ==============================
[homes]
   comment = Home Directories
   browseable = no
   writable = yes

[public]
   path = /home/public
   public = True
   only guest = False
   writeable = True
   printable = no
   directory mask = 0777
   create mask = 0777

[sivin]
    path = /home/sivin
    public = no
    only guest = False
    valid users = sivin
    writable = True
    printable = no
    directory mask = 0777
    create mask = 0777

ve slozce /home/sivin mam nejake soubory a slozky -> ty krasne vidim…pak je v nich ale jedna slozka napr. /home/sivin/data na kterou neco pri startu linuxu mountuju pomoci:

mount --bind /data/pro_sivina /home/sivin/data

jak slozka /data/pro_sivina tak i /home/sivin/data maji vlastnika sivin. Pres FTP ji tam normalne vidim a to i mountnuty obsah. Ale pres sambu se slozka neukaze :frowning:

setkal se s tim uz nekdo? nevite prosim jak to opravit?

predem moc dekuji za pripadnou pomoc

Tak vse beru zpet…od doby co jsem nainstaloval sambu, vse nastavil a rozchodil jsem server nerestartoval. uz jsem ho resetnul a vsechno maka…

nesmazal jsem to…treba to nekomu pomuze…

Urcite to tu nech, nastaveni samby je nekdy dost hruza. Zvlaste v kombinaci se selinuxem - menil si jeste nejak selinux politiku nekterych adresaru?

nn selinux mam vypnuty

SELINUX=disabled

Hm… v tom pripade mi trochu unika jak ti mohlo pomoci setsebool kdyz to nastavuje selinux…

opravdu netusim…ale SElinux byl opravdu vypnuty a neslo to…az po tom prikazu to frci…no jak rikam…necham to tu protoze rozchodit tu sambu alespon pro me bylo peklo.