Rychlost rolování

Nemůžu si pomoct, ale ztrávil jsem dneska zepár chvil hledáním toho, jak jednoduše nastavit počet řádků na rolování v systému a jsem v pasti. Nikde nic.

Mám F9, myš logitech nx20. V systému nic takového asi není a jak jsem již napsal. Inet mlčí. V Xkách jsem nic takového nenašel, pouze nastavení citlivosti, případně akcelerace samotného optického snímače.

Ja se teda priznam ze z popisu mi vubec neni jasne co chces vlastne nastavit… chces v podstate nastavit rychlost posunu pomoci kolecka na mysi?

No já jsem to pochopil ale taky nevím kde, a celkem by mě to zajímalo.
On myslí to okolik řádků se má posunout při jednom scrollu na kolečku…

Ano, aj ja mam problem s citlivostou kolieska mysi, v mojom pripade je citlivost vysoka, na maly pohyb kolieskom sa odroluje privela obsahu okna. Podobne ako guzii som hladal ale neuspesne.
Vie niekto ako na to?

Ano ano, tak jako popsali ostatní. Já když chci přerolovat jednu A4ku pdf, musím s kolečkem uběhnout minimálně maraton, což se může zdát jako hloupost, ale aktuálně studuju denně skripta na zkoušky o 400stránkách a prorolovat je se opravdu rovná maratonu - prstovému

Pokud by se jednalo pouze o scrollovani ve Firefoxu jde to nastavit about:config
mousewheel.withnokey.sysnumlines
mousewheel.withnokey.numlines

Zvyste cisloa sysnumlines dejte na false.

Pokud je mys prlis rychla je to problem v HW mysi, ktera generuje prilis mnoho udalosti - vetsinou problem s mysima od Microsoftu.

Teoreticky by melo oxistovat nastaveni do xorg.conf sekce mouse
Option “VertScrollDelta” 6
bohuzel vetsine lidi to nefunguje.

Pokud scrolluje mys pomalu tak to nevim cim to je. Normalne kdyz pustim xev tak jedno “poskoceni” kolecka vegeneruje dve udalsoti - kolecko je totiz nornale interpretovane jako stlaceni klavesy.

No mě jde o rolování v celém systému. Hlavně pdf dokumenty.

Co píšeš zkusím.

Tak bohužel. Natrefil jsem očividně dobře :confused:
Zkusím dohledat a případně dodat na wiki.