Rozsypání GUI ve Fedora5

Dobrý den…
Po instalaci FC5 jsem se rozhodl zprovoznit i druhý připojený monitor, u čehož jsem asi udělal chybu. Na primárním jsem zvolil rozlišení 1024x768 - 24b (17"), na sekundárním 800x600 - 24b (15"). Po potvrzení dialogu o potřebě přihlášení a odhlášení samotném se mi “rozsypal” obraz v nabídce na přihlášení a při pokusu o přihlášení “naslepo” celý systém zamrzne a pomůže jen restart. Rozsypání obrazu se projeví už při startu systému, když se OS teprve spouští. Napadá někoho jak z toho ven? V oblasti Linuxu jsem začátečník, tak bych prosil o podrobnější rozepsání případného postupu…
Předem děkuji…

Grafická karta je ATI Radeon 9600, sekundární monitor je normální CRT připojené k DVI výstupu přes korekci.

Samozrejme - reseni (tedy vratit se do puvodniho stavu) je ovsem potreba udelat v textovem modu. Bud pouzijte navod Zachranny mod zde vyse, nebo pri startu systemu musite zmenit parametry v zavadeci grub. To se udela tak, ze se po startu pocitace v grub menu vybere prislusny radek, stiskne se klavesa “e” a jeste jedno “e” a na konci radku se zmeni/pridaji potrebne parametry. Tedy odstranil bych rhgb a pridal bych “init 3”. Pote stisknete “b” a pocitac jednou nastartuje do textoveho rezimu.

Nasledne je potreba upravit soubor /etc/X11/xorg.conf tak aby nepouzival dva monitory - jak presne vam nereknu, hledal bych druhou sekci monitor.