rozliseni druhy monitor

Mam problem s rozlisenim na druhem monitoru. Ma mit 1920x1200, ale nemuzu na nej vecpat vic nez 1600x1200. Bohuzel to je LCD obraz vypada trosku rozplizle. Nemate s tim nekdo zkusenost? Pod widlema se mi to povedlo, ale ponekud nestandartni cestou a reseni nebylo moc stabini.

Dik za kazde nakopnuti.

F11 x64
NVIDIA Driver Version:185.18.36
GeForce 9800M GTS

xorg.conf
Section “ServerLayout”
Identifier “Layout0”
Screen 0 “Screen0” 0 0
EndSection

Section “Files”
FontPath “/usr/share/fonts/default/Type1”
EndSection

Section “Module”
Load “dbe”
Load “extmod”
Load “type1”
Load “freetype”
Load “glx”
EndSection

Section “ServerFlags”
Option “Xinerama” “0”
EndSection

Section “Monitor”
# HorizSync source: edid, VertRefresh source: edid
Identifier “Monitor0”
VendorName “Unknown”
ModelName “AUO”
HorizSync 30.0 - 75.0
VertRefresh 60.0
Option “DPMS”
EndSection

Section “Device”
Identifier “Device0”
Driver “nvidia”
VendorName “NVIDIA Corporation”
BoardName “GeForce 9800M GTS”
EndSection

Section “Screen”
Identifier “Screen0”
Device “Device0”
Monitor “Monitor0”
DefaultDepth 24
Option “TwinView” “1”
Option “metamodes” “DFP: 1920x1200,NULL; NULL, CRT:1920x1200;DFP: 1920x1200 +0+0, CRT: 1920x1200 +1920+0”
Option “HorizSync” “CRT-0: 74.6; DFP-0: 30-75”
Option “VertRefresh” “CRT-0: 60; DFP-0: 60”
#Option “SecondMonitorHorizSync” “74.6”
#Option “SecondMonitorVertRefresh” “60”
SubSection “Display”
Depth 24
EndSubSection
EndSection

Mám tady v práci taky dva monitory vedle sebe s ovladači od nVidie a šlo to krásně naklikat přes grafické rozhraní NVIDIA X Server Settings (xorg.conf sem fakt ani neviděl). Nemám sice takové, řekněme neobvyklé rozlišení, ale také mi to nechtělo nabídnout to optimální, pomohlo až tlačítko Detect Displays. Potom jsem již rozlišení mohl nastavit přesně jak jsem chtěl, navíc když se přepnu do Advanced… tak to jde i ručně nabušit to rozlišení (jako v xorg.conf) ovšem jak to funguje a jestli nevím, nikdy jsem to nezkoušel.

No v praci mi to taky jede presne jak rikas. Jenze doma ne :). Pokud si neupravim xorg.conf tak na externim monitoru dostanu jenom 1024.768. Po uprave se mi to zvedne na 1600x1200, ale to porad neni ono. Podle me je problem s tim, ze on ten monitor neumi spravne nadetekovat( Vsync) a ja nevim jak mu vnutit nastaveni tak aby ho neignoroval. Blbe je, ze i v tech 1600x1200 se na to neda moc koukat. Vsechno je rozmazane.