Root logins are not allowed

Po cerstve instalaci FC4 se nemuzu prihlasit. V grafickem rozhrani neni povoleno prihlasovani root. Porad mi prosim jak bych ho mel povolit. Navic mi nejde ani login uzivatele ktereho pridam pomoci useradd a to ani v X ani v TTY.

To je krajne podezrele. Nejsem si tim 100% jist ale myslim ze prihlasovani roota do grafickeho rozhranni je ve FC povoleno. Nejcastejsi chyba pri takovychto problemech byva to, ze heslo uzivatele zadavate s jinym rozlozenim klavesnice nez jak ho mate nastavene v grafickem rozhranni. Pokud jste pridal uzivatele pres useradd musite mu jeste nastavit heslo prikazem “passwd uzivatel”. Ze jsem tak zvedavy, jak jste se prihlasil na roota kdyz vam to nejde?

Jediny problem s prihlasovanim ktery jsem kdy mel, bylo pri pouziti autentizace pres NIS nebo LDAP. Nehral jste si nahodou se “system-config-authetication”?

Od FC3 je root logins are not allowed.
Rozložení klávesnice je možno v tomto případě naprosto vyloučit.
Přihlásit se jako root je v konzoli možné ale v X to možné není jak už teď vím kvůli nastavení xdm, kdm nebo jen dm. (Podle toho co tam je).
A s ničím jsem si nehrál a useradd jsem použil s parametrem -p pro zadání hesla. Velmi toužím po Gentoo protože je to nejgeniálnější systém takže s Fedorou brzy končím. Jestli vás zajímají podrobnosti tak já to tam nainstaluju znova a můžete se tím se zájmem zabývat proč by to mohlo být tak jak to je. Mám 2 PC. WinXP kde surfuju nyní a P3 928Mhz kde zkouším všechno možné. (Defaultně je to však vynulovaný počítač /dev/zero /dev/buddha-nirvana)

Příspěvek byl upraven (10-02-06 19:17)

Ke snaze o gentoo vam gratuluji, obavam ze ale ze pokud nezvladnete fedoru bude gentoo velke zklamani.