restart PC

Zdravim,
potreboval by som radu, kde by som mohol najst informaciu o tom, z akeho dovodu sa PC restartoval. Mam zapnuty PC, ktory sa z casu na cas sam restartuje. Potrebujem vediet, preco sa restartoval. Kde by sa to dalo najst?
Vdaka za odpovede :slight_smile:

Vetsinu toho co system vi je ulozeno v /var/log/messages. Jde o to jesli se system jaksi restartuje tak ze proste najednou reset nebo zda probehne bezne ukonceni systemu. V prvnim pripade se muze jedna o libovolny HW problem a v logu nenajdete nic, krom useknute posledni informace. Ve druhem pripade byste mel najit zaznam o ukonceni behu systemu.

Problem je v tom, ze vo /var/log/messages o restarte nie je ani zmienka…
skusal som aj last, lastlog a lastcomm ale nikde nic podozrive… :frowning:

No pokud je v messages pouze najednou syslog a kernel start tak to je proste HW reset. V taovem pripade bych proste typoval na nejaky problem s HW - at uz zdroj (nejcasteji) nebo nejaka jina komponenta - nebo kombinace nejakych komponent. Je to vzdycky tezke prijit na to co to dela. Me se tedy zadny pocitac samovolne neresetuje. Servery bezi na Linuxu i stovky dni, tzn. obecna zavada to neni.:slight_smile:

Já jsem takhle jednou “odhaloval” snad tři měsíce vadný RAM modul. Paměť prošla opakovaně memtestem, ale počítač se přesto jednou za dva až tři dny restartoval… Když se paměť vyměnila, problémy ustaly. Osobně bych tedy doporučoval zkusit vyměnit na čas paměť a počkat, jestli to nepřejde.

Macky

ok, vdaka za rady, skusim, co to povie