reinstalace mplayeru v FC5

Pokousel jsem se nainstalovat mplayer. nakonec se mi povedlo dat dohromady jakys takys funkcni mplayer, ale pri volbe fullscreenu se cely obraz neroztahne, ale zustava jen jakysi vyrez. povedlo se mi nainstalovat i gui, ale tam zase blbne zobrazovani. vim, ze je ta moznost nastavit jak fullscreen tak i zobrazovani. nicmene muj dotaz se spis vaze k tomu, zda je mozne dat mplayer uplne pryc a zacit znova. uz vim (asi) jak na to, ale nerad bych mel v distru bordel.

Jedna se o FC5

Otazkou je, zda ho tam uz nemate. Zalezi totiz na tom jak jste ten mplayer instaloval. Odtranit se da treba prikazem yum remove mplayer, ale zrejme vam tam stejne zustanou nektere knihovny ktere si s sebou pritahl. Tzn. podivejte se do /var/log/yum.log a najdete co se s nim instalovalo, pak to prikazem yum remove odinstalujte.

ano jiz jej tam mam.

s tim je prave spojen ten “druhy” problem, ze mplayer se nechova tak jak by mel (zvuk, fullscreen). dekuji za tip zkusim a poreferuji.

Zdravim, pouzil jsem prikaz “yum erase mplayer” neco se odinstalovalo, ale mplayer tu se mnou stale je. nevite prosim jak presne lokalizovat vse co se tyka mplayeru a odmazat to? zkousel jsem vyhledavani, ale nic mi to nenaslo. v yum.logu je toho spousta a bohuzel nepoznam co je provazano s mplayerem.

Jake mplayeri balicky mate nainstalovany, zjistite velice jednoduse pomoci

rpm -qa | grep mplayer

Pak uz by melo stacit postupne odinstalovat jednotlive balicky pomoci

yum erase jmeno_balicku

Poznamka: Ve Fedore 7 (ve FC5 to bude stejne) jsou k dispozici pouze nasledujici balicky, ktere maji neco spolecneho s Mplayerem.

mplayer.i386 1.0-0.75.20070513svn.l livna
mplayer-doc.i386 1.0-0.75.20070513svn.l livna
mplayer-fonts.noarch 1.1-4.lvn6 livna
mplayer-gui.i386 1.0-0.75.20070513svn.l livna
mplayerplug-in.i386 3.40-1.lvn7 livna

Macky

presne tyto ctyri byly odebrany, ale mplayer stale mam. a prikaz " rpm -qa | grep mplayer" nic nevylistoval

Mozna to bude znit jako trochu mimo misu, ale na Vasem miste bych mozna popremyslel o tom nainstalovat rovnou Fedoru 7 (preci jenom FC5 je jiz starsiho data) a doinstalovat si mplayer - casove to bude urcite vyhodnejsi, nez honit soubory po disku.

Jinak soubory / adresare, kterym figuruje v nazvu urcity string, vyhledate pomoci prikazu

find / -name “string

Timto zpusobem muzete lokalizovat soubory / adresare, kterym ve jmenu figuruje string mplayer a ty pak mazat. Osobne bych se touto cestou ale asi nevydal…

Macky

prave jsem nad FC7 zauvazoval :o) asi to tak “dopadne”

jen v kratkosti. je velky rozdil mezi FC5 a FC7 co se tyce prikazu, struktury apd.?

Prikazova radka je stejna (ta se ovsem nemeni uz pekne dlouho; zakladni prikazy jsou na svete uz cca tricet let ;)). Co se tyce porovnani FC5 a F7 - vzhledem k tomu, ze je od sebe deli cca 1 rok vyvoje, jsou si velice podobne a rozdily (alespon z meho pohledu) jsou marginalni. Blizsi informace o F7 viz prirucka.

Macky

vidite, opet se projevila ma lamerina :o))) tak dekuji. jdu stahovat a reinstalovat.

Takze doslo k FC7, hezke to je :slight_smile:

“mplayer -vo sdl” - prakticky provede zoom, ale obraz je neostry, nicmene vyhoda je v tom, ze titulky jsou pod obrazem.

takze je mozne nekam do mplayer.cfg zadat aby byl proveden prikaz -vo sdl a nastavit aby byly titulky pod obrazem?

dekuji :slight_smile:

(co se tyce zoomu, stacilo do cfg dat “zoom=yes”

Stejne tak muzete do cfg pridat defaultni video vystup na sdl. Ja pouzivam nejradeji X11 i kdyz ten dava titulky do obrazu.

myslite toto?

Specify default video driver (see -vo help for a list).

#vo=sdl

zkousel jsem, ale titulky jsou stale v obrazu

Hm? To nechapu. Specifikace tohoto parametru v mplayer.conf by mela mit stejny vysledek jako pusteni mplayeru s parametrem -vo sdl.

to nevadi, byl to jen detail :slight_smile: hlavni je, ze se mi F7 nainstalovala v poradku a MP funguje :slight_smile: