Raspberry Pi a instalace fedora 30

Ahoj všem, nemá někdo odkaz na návod jak nainstalovat fedoru 30 na Raspberry Pi 3 B?
Obraz jsem nahrál na SD kartu, ale nenabootuje vůbec.

Děkuji

Ahoj, ještě jsem to s Fedorou 30 nezkoušel, vyzkouším a dám vědět. (Snad to zvládnu zítra .)

Použil jsem obraz pro Fedora Minimal, zapsal pomocí:

xzcat Fedora-Minimal-armhfp-30-1.2-sda.raw.xz | dd of=/dev/mmcblk0 bs=1M

…a Fedora najela napoprvé :slight_smile: (Pozor jen na formát xz - stažený obraz je komprimovaný.)

• /dev/mmcblk0 platí pro mě, jinde se může lišit

Díky, budu se těšit

Takže toto zadat v linu přes konzoli? Právě, že jsem zkoušel zapsat obraz přes fedorawriter, kde jsem zvolil obraz pro ARM7 pi 3

Přesně tak, spustit tohle s právy roota v adresáři, kde je stažený obraz s Fedorou.

Jen se doporučuji předtím ujistit, že zařízení s SD kartou je opravdu /dev/mmcblk0 (třeba přes lsblk v konzoli, nebo Disky v Gnome).

A kdybych to chtěl nainstalovat na SSD, jak nastavím PI, aby mi to nabootovalo po spuštění z SSD. Teď mám systém na SSD, ale musím tam mít i SD kartu. Přes NOOBS jsem instaloval na cílový disk Rasbian, ale ten mi moc nevyhovuje. Na PC používám fedoru, předtím UBUNTU.

Díky

Jestli se neco nezmenilo tak to bez SD karty nejde, tam ARM hleda zavadec a az ten te muze presmerovat na SSD (na USB?).