rada k instalaci

Prosím o radu s instalací
Leta používám Ubuntu a teď Mint a chtěl jsem na starším ntb zkusit Fedoru ale nejsem schopen ji nainstalovat
Mám 74GB hdd a zhruba na 30ti je win 7 a na zbytku je Debian, takže je jeden oddíl ntfs a tři linuxové
Když dám fdisk tak live Fedora je vypíše jak jsou, ntfs, / home a swap
Při instalaci mi to ovšem nabídne pouze celý disk a k uvolnění místa pouze opět celý disk, jako kdyby tam ty linuxové oddíly nebyly a tak vlastně nevím jak jí nainstalovat.
Dík za radu

Jde to samozřejmě. Při instalaci musíš v anacondě zvolit nastavení disku. Zhruba uprostřed kliknout na přepínač že chceš manuálně rozdělit disk a kliknout na hotovo. Poté můžeš editovat jednotlivé partišny.
Více na wiki (nastavení rozdělení disku):
https://wiki.mojefedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:instalace

to jsem dělal jako první ale problém je stejný, je tam dostupný pouze jeden disk nazvaný neznámy o velikosti celeho disku 74GB
Dále hlásí volné a dostupné místo 0
Mohu pouze vytvořit přípojný bod aleje to na nic,ostatní nastavení je zašedlé a hlavně nemám volné místo
Já ten návod četl a proto jsem to zkoušel automaticky protože tam je podle návodu možnost uvolnit místo ale to mi taky nejde
Stejně se to chová i když ty linuxové oddíly odstraním, i potom ten istalator vidí pouze celý disk

Tak beru vše zpět, zkusil jsem nainstalovat Mint a taky vidí pouze celý disk a mimo formátování nejde nic jiného
Těžko říct ale něco je blbě a Fedora za to nemůže,jdu přeinstalovat win a pak se do toho pustim znovu
Zatím děkuju

Ja bych tam z Live Media Fedory nebo jineho distra proste zkusil ty linuxove oddily smazat (fdisk, parted…). Ono teda kdo vi, co dneska delaji Windows za oddily na disku, uz to davno taky nebude jen jeden oddil s “ntfs”.