putty a ukládaní veřejných klíčů

Ahoj,
mam trochu windowsacky dotaz, ale ptam se tady protoze dost pochybuju ze tam(na win forech) mi pomohou. Kdyz se prihlasujete na vzdalene PC pres SSH(putty) tak se Vas zepta jestli se jedna o duveryhodny server a ulozi jeho verejny klic do registru windows. Nevite kde ten klic v registrech je? Ja jsem sice putty v registrech nasel ale ten klic ne. Popripade jestli nekdo nevi jak putty donutit ukladat klice do txt souboru. Vim ze v linuxu jsou klice v text souborech … to bych potreboval aj ve windows. Diky

Nemohu si to ověřit, ale mám za to, že putty ukládá klíče do
C:/Document and Settings/User/

http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/faq.html#faq-settings

Tak jsme nasel v registru nejake cislo, ktere by melo byt snad verejnym klicem meho SSH serveru. Nemuzu to bohuzel porovnat protoze tento klic nemuzu nikde najit. Pouze kdyz se k serveru prihlasuji tak mi putty ukaze fingerprint(hash) verejneho klice ssh serveru. Je nejaka moznost zjisteni verejneho klice ssh serveru?

Jeste bych se chtel zeptat jestli nekdo nevite jak nastavit putty - pokud to teda lze - tak aby zobrazovlo spravne ceske znaky. Prihlasuju se na ssh server ktery bezi na XP.

Ad klic: viz /etc/sshd/ssh_host*key[.pub]

Ad kodovani: jde o to jake kodovani je na cilovem serveru, staci nastavit v putty - Window/Translation - Revieved data assumed to be in … Fedora posila data standardne v UTF-8, takze vyber UTF-8. Nezapomen si pak session ulozit.

Jo no asi jsme to spatne podal… cilovy server je windows XP… Proto nejak nejde to kodovani a ani s tim klicem nehnu. Holt windows no.

Zdravim…

ve Windowsech se klice ukladaji v registrech, zde:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\SimonTatham\PuTTY\SshHostKeys]

Eee… ono se putty da pouzit i jako ssh server? To jsem netusil… Pokud to je jinak a na windows bezi SSH tak to je asi neco jineho nez openssh, tak je potreba hledat v dokumentaci tohoto programu. Priznavam, ze nevim k cemu ale pripojeni pres SSH na windows je, leda by tam byl balik powershell nebo jak se to jmenuje. S tim kodovanim plati to same - XP uz by meli byt v UTF8, v cem je ale to k cemu se pripojujes nevim. Nativni puvodni kodovani windows je cp1250 (Win1250 v putty). Jake kodovani pouziva cilova stanice zjistis po prihlaseni vypisem prikazu locale. Jesli je to ale i na Win to netusim.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\SimonTatham\PuTTY\SshHostKeys] a to co je ulozeno tady je verejny klic SSH serveru na ktery se hlasim?
K cemu SSH ve windows? K tomu samemu co v linuxu. Tak jako linux se i windows da ovladat z command line:) Kdyz pouzivas shell tak spoustis rozne programky. Ve win je to stejne. Napr. minule zminovany wget. Asi udelam nejakou brozuru - windows z prikazove radky:)
P.S. Ne putty se neda pouzit jako SSH server.
Jinak uz mi to jede kodovani bylo CP852.

To je stare DOS kodovani. Podle me se Windows daji ovladat jako z Unixoveho shellu jen s nejakou tou jejich extenzi pro servery. Tohle je teda asi jen DOSove “okno” ne?

No nevim co presne myslite tou extenzi, ale pri pripojeni se pomoci putty mam dosove okno. A pomoci ruznych programu ovladam system tak jako vy linux. Az na to ze bash je komplexnejsi ale ja nepotrebuju v command line programovat. Jinak ty extenze … Jsou ruzne support tools a resource kity. Tam jsou desitky programu, ktere Vam umozni system ovladat.Jine programy jsou portovany z linuxu…

Jeste se chci zeptat kdyz generuju pomoci putty klice ukaze se mi jen verejny a k privatnimu jen hash. Jak mam zjistit privatni klic?

polo napsal(a):

Jeste se chci zeptat kdyz generuju pomoci putty
klice ukaze se mi jen verejny a k privatnimu jen
hash. Jak mam zjistit privatni klic?

neviem ci mas na mysli toto:
ja uz sa presne napamatam, ale public key som zobral ten co je v text area hned hore, a privatny som si ulozil cez tlacitko Save Private Key

verejny nahral som na server do ~/.ssh/authorized_keys (upravil prava na 400), a prihlasil sa klucom. po otestovani som zakazal prihlasenie cez heslo, teda iba klucom sa da.

No slo mi o to jak zjistit ten privatni klic. Potrebuju na server nahrat 2 klice verejny(ten umim) a privat ktery se mi neukaze. Ukaze se mi jen jeho hash:(

nerozumiem co mas na mysli pod pojmom “hash privatneho kluca” ?

das tlacitko save privete key a mas privatny kluc, ale ten nenahravas na server kde sa chces prihlasovat,
ten si nehas na svojom PC, nejak presne nechapem co vlastne chces asi sa nerozumieme …

Uz je to vyresene… Co mam se kterym klicem delat vim. Slo mi jen o to ten private key prohlizet… Mel priponu ppk tak jsem myslel ze je to nejaky bin soubor. Nastesti byl textovy (melo me to trknout uz driv). Diky