Propagace a šíření Fedora cora

Do 14 dnů budu vypomáhat v jednom počítačovém obchodě. Budu se tam snažit prosazovat Fedora Linux na postavené počítače.

Jediný co by mně pomohlo jestli by někdo nedokázal udělat. Speciální verzi Fedory. Aby součásti ISO souboru a rovněž na DVD. Byly veškeré
Multimedialní kodeky (gstreamer, xvid, divx, win32codecs nebo win64codecs apod.), podpora Javy a yumex.

S kráceně řečeno abych nemusel toho mno stahovat s internetu a aby to bylo součásti Fedora Instalace.

Předem děkuji za odpověď

Myslím, že pro tyto účely by se mohla docela dobře hodit např. distribuce Aurox. Jedná se o polskou distribuci založenou na Fedoře, která všechny tyto kodeky obsahuje (problém však asi zůstane s 3D akcelerací grafických karet). Možná to bude lepší volba než tady vyrábět nějaké ISO. Pouze si nejsem jist, zda-li zákazníci tuto Vaši snahu ocení. Obávám se, že k Linuxu si musí každý najít cestu sám…

Macky

Dnešní problém počítačového trhu je nabízet s čím jsme zvykly pracovat dnes a denně. Bohužel tech firem který by nabízely instalovaný Linuxy na počítače - jejích málo, a samy prodavači většinou ani tuto levnou alternativu neznají.

Osobně si myslím pro uživatele který poslouchá hudbu, kouká se na filmy, napíše jednou za čas email, komunikuje přes protokoly ICQ nebo Skype, přetahuje fotky z digitální foťáku a jedno za čas si něco vytiskne na tiskárně. Pro takového nenáročného uživatele je Linux ideální volbou. Akorát je zapotřebí ho o Linuxu dostatečně informovat a hlavně ho nabízet. !!! Což počítačové firmy nedělají, hlavně nabízejí Windows. A někdy nesmyslně nutí kupovat drahý systém, který ve skutečnosti pro svoji práci ten zákazník nepotřebuje!!!

Aurox mi nepřijde jako dobrá alternativa Fedory. Originální distribuce je vždycky lepší. Spíš bych volil cestu vytvořit nové Fedory ISO.

S těma uživatelama co by jim stačil linux je trochu problém. Právě proto, že to jsou obyčejní uživatelé tak často něco potřebují a pokud mají windows tak jim poradí “sousedovic kluk” a na koho se budou obracet s linuxem?
A jinak s tím skypem mimo jíné linuxová verze neumí video, takže s webkamerou smůla…

Stanley: Tohle je už na druhu podpory prodejce a jeho ochotě. Cílem každého obchodníka, který zákazníkovi prodá počítač, je to, aby si zákazník pro tyhle doplňky chodil k němu a neobjednával to na netu a nehledal k tomu podporu u sousedů. Nakonec takové pikovinky jako webka a podobně by už prodávaná sestava, pokud je obchodník trošku k něčemu, měla obsahovat. No a pokud obchodník prodá komplet sestavu, jeho technik by měl nainstalovat a “odladit” systém tak, aby to vše šlapalo (je samozřejmě dobré vědět jakým komponentům nebo periferiím se pro Linux vyhnout). Navíc, Linux je naprosto ideální platforma pro vzdálenou správu. Takže - pokud má soused Wokna a Linuxu nehoví, žádný problém - cokoliv Vám nakonfigurujeme přes ssh.

Spankom: Vaše snaha je chválihodná. Sám jedny místní obchodníky s HW pomaloučku popostrkuji k tomu, aby poznali Linux. Když jsem jednomu z jejich techniků ukázal jak může jet MythTV (s přehledem a výběrem programů tahaným přes xmltv), jak jede nativně z her třeba Need For Speed Carbon a když už nutně potřebuje wokenní aplikaci, jak si ji pustí ve Wine nebo třeba v Crossoveru, byl docela nadšený a padly všechny pochybnosti, že si nebude moci hrát hry a že když mu přijde tabulka v excelu s makry, že ji neotevře.
S tou 3D akcelerací bych zatím raději přibrzdil. Ale vše ostatní, o čem píšete, by mohl zvládnout jediný chytrý skriptík, který můžete mít někde na flashce nebo klidně na vašem firemním webu. Pár řádků takového skriptu by klidně mohlo zařídit kompletní multimediální vybavenost, stažení užitečného softu z balíčků a klidně i začlenění (pokud by toho bylo zapotřebí) individuálně přeloženého softu (třeba právě to MythTV - je hóóódně hezké) a t.d.

Pro sve potreby si bez problemu muzete vytvorit modifikovane ISO, pro rychlou instalaci je nejlepsi vytvorit si Live CD/DVD ktere na disk kopiruje pouze svuj obraz a tedy instalace je velice rychla. Tato vymozenost je jednou z novinek Fedory 7 a vasi pozornosti doporucuji nastroje revisor, livecd-tools a pungi. V podstate by ale mel stacit jen revisor.

Osobne jsem to zatim nepouzival, takze pokud to vyzkousite a napisete nam navod, bude to velice uzitecne.

http://fedoraproject.org/wiki/JeroenVanMeeuwen/Revisor/ReSpinHowto