Programy pro MAC pod Fedorou

Zdravím, dostal jsem ke skeneru spoustu CD a mimo jiné i Adobe Photoshop Elements 8 jak pro Win, tak pro Mac. Při této příležitosti mě napadlo, ž iOS je vlastně upravené BSD a tak by ta verze pro Mac mohla na Fedoře pracovat. Nemáte někdo zkušenosti na rozcházení aplikací pro Mac na Fedoře? Díky

Nevadi, že je z roku 2009.

Nic jako Wine pro aplikace z Macu neexistuje. Luboš Doležal (šéfredaktor ABClinuxu.cz) si s něčím podobným hraje v rámci diplomky, ale myslím, že je to pořád v hodně raném stádiu, tedy pro normální programy stále nepoužitelné.

Díky za odpověď. Našel jsem právě jen něco historického “Mac on Linux” a pak už nic. Takže wine a verzi pro wokna :-). Chybí mi něco mezi Shotwellem a Gimpem, něco ve stylu Zoner Photostudio, nebo právě Photoshop Elements. Nejblíže k tomu má, co se týká funkcí, Fotoxx, ale má své mouchy. Zklamal mě Digikam, snažil jsem se ho pochopit a má jinou filosofii, než chci. Ještě poznámka k tomu roku 2009, pokud je tedy mířena na datum vydání toho Elementsu - I tak je lepší, než kterýkoliv správce a editor fotek pod Linuxem. Pozor nesrovnávám s Gimpem, ten se mi nechce spouštět na každé vyrovnání histogramu, ořez, úpravu barev a změnu velikosti s doostřením, aby to šlo poslat emailem a navíc to není správce.